Eibar
Eibar 0:4 Barcelona
Barcelona

Branimir Korać • nedjelja, 06.03.2016.

Barcelona nije dopustila iznenađenje na gostovanju kod Eibara, upisala je novu visoku pobjedu, a pogotke su ponovno postizali Messi i Suarez kojima se priključio i El Haddadi...

Serija od 36 utakmica bez poraza u svim natjecanjima nastavljena je na gostovanju kod Eibara. Barcelona je slavila s visokih 4:0 i tako povećala prednost na vrhu ljestvice te napravila novi korak prema obrani naslova prvaka Španjolske.

Josip Radošević kod domaćina odradio je svih 90 minuta uz žuti karton zarađen već u petoj minuti susreta dok je cijelu utakmicu za goste odradio Ivan Rakitić iako je bio pod upitnikom za nastup zbog lakše ozljede.

Gosti su imali idealan početak susreta i poveli su već u osmoj minuti pogotkom Munira El Haddada koji je zamijenio Neymara i zabio u ranoj fazi susreta na asistenciju Luisa Suareza.

Eibar je imao priliku za poravnanje u 13. minuti kada je Radošević lijepo pronašao Ramisa koji nije bio precizan, a u završnici prvog dijela novi pogodak za goste. Lionel Messi lijepo je ušao u kazneni prostor i zabio za 2:0.

Gosti su posao dovršili u zadnjih 15 minuta susreta. prvo u 75. minuti Ramis igra rukom u svojem kaznenom prostoru, a Messi realizira jedanaesterac za 3:0.

Deset minuta kasnije u strijelce se upisao i Suarez, krasno je gurnuo loptu kroz noge Capi i osigurao pobjedu Barceloni. Messi, Suarez i Neymar su u dosadašnjem dijelu sezone postigli više od 100 pogodaka za Barcelonu.