Real Madrid
Real Madrid 4:0(1:0) Sevilla
Sevilla

Niko Rukavina • nedjelja, 20.03.2016.

Real Madrid razbio je na domaćem terenu Sevillu i s četvrtom uzastopnom pobjedom približio se drugoplasiranom Atletico Madridu na jedan bod zaostatka. Real je riješio utakmicu u dvije minute drugog poluvremena.

Real Madrid odigrao je dobru utakmicu i s visokih 4:0 svladao Sevillu. Osim četiri pogotka, obje momčadi propustile su realizirati jedanaesterac, a Realov je izborio Luka Modrić koji je odigrao svih 90 minuta, dok Mateo Kovačić nije bio u zapisniku.

Nakon dobrog ulaska Seville u utakmicu, Real je poveo već u 6. minuti nakon što je povratnik od ozljede Karim Benzema sjajnim volejem pogodio na asistenciju Garetha Balea. Real je potom preuzeo konce igre, Baleu je poništen i gol, no Sergio Rico je branio vrlo dobro.

Ipak, Sevilla je u 26. minuti imala veliku prigodu za izjednačenje. Raphael Varane je u svojem kaznenom prostoru povukao Adila Ramija za jedanaesterac, no udarac Kevina Gameira pročitao je Keylor Navas.

Real je nastavio s dominacijom i u nastavku utakmice, a najbolje su igrali u razmaku od 58. do 64. minute kada su uspjeli zabiti dva pogotka. Prvo je Luka Modrić izborio jedanaesterac, iz kojeg je Cristiano Ronaldo pucao preko gola. Ubrzo je pokušao i Toni Kross, a u istoj minuti Bale je glavom pogodio gredu.

Gameiro je potom zabio iz nedozvoljene pozicije, da bi Real do zasluženog novog pogotka stigao u 64. kada je C. Ronaldo zabio na asistenciju Danila. Na 3:0 Real je povisio u 66. nakon lijepe akcije Ronalda, Benzeme i strijelca Balea.

Sevilla je imala dobru prigodu smanjiti rezultat u 86. no Navas je još jednom odlično reagirao i obranio udarac Gameira. Konačni rezultat za uvjerljivu pobjedu Madriđana postavio je Jese Rodriguez u 86. minuti.

• Obrisan korisnik21.03.2016. u 17:53
    i prebroji koliko je penala ove sezone suđeno Real Madridu.
  • Obrisan korisnik21.03.2016. u 17:51
    eto tvojeg prvog komentara u kojem dijeliš lekcije. Penal na Modriću nije bio i očito je da se Modrić počeo bacati puno prije nego li ga je itko taknuo, a tek ga je, dok je već bio u padu, malo dirnuo po drugoj nogi. Sudac je to mogao suditi jer se ne može sve vidjeti, ali ja mislim da nije bio... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik21.03.2016. u 08:18
    NIje bio penal?!?!?!?!? Stari moj koju si ti tekmu gledao. Isitna je da se često sudi Realu u korist , ali u ovoj utakmici to nije bilo ni potrebno. Pa zar nije sevilla imala penal koji je fulala. Aj ostavi se ti komentiranja.
  • Obrisan korisnik21.03.2016. u 01:14
    Nije bio penal, nadam se da će se Modrić tako bacati i za repku. Poništen je čisti gol Sevilli, i onda je pao drugi gol za Real. Ovo nije prvi put da se tako sudi Realu, ali što je tu je. Ni suđenje im ne pomaže...
  • Obrisan korisnik20.03.2016. u 22:36
    Zar samo Ronaldo moze pucati penal,stadrugi ne znaju igrati nogomet i pucati po golu zbilja nevjerojatno,a ovaj sebicni govnar mali moze slobodno promasiti i nikome nista,a da je to recimo Modric odmah bi ga razapeli na križ..