Petar Jenjić • subota, 19.03.2016.

Nastavljeno je 30. kolo španjolske Primere. Granada i Rayo su podijelili bodove nakon golijade, dok su minimalno slavili Las Palmas, Malaga i Deportivo. Duje Čop odigrao je 74 minute za Malagu.

Granada – Rayo Vallecano 2:2

Domaći sastav poveo je u 11. minuti kada Youseff El Arabi posprema loptu u mrežu. Međutim Rayo je igrao bolje i stvarao konkretne prilike. U 22. minuti Piti odlično puca, ali Jesus Fernandez brani njegov pokušaj. Novu šansu imali su nekoliko minuta kasnije. Adri Embarba je ispratio centaršut i glavom uputio udarac koji je završio malo povrh gola.

Do izjednačenja gosti su stigli u sudačkoj nadoknadi kada pogodak zabija Pablo Hernandez.

U 52. minuti jedanaesterac za Granadu. Youseff El Arabi bio je siguran i postigao svoj drugi pogodak na utakmici. U 70. minuti domaći sastav ušao je u nepriliku, kada je Isaac Success dobio drugi žuti karton. Igrača više Rayo je iskoristio u 87. minuti. Ze Castro puca s ruba šesnaesterca i postiže pogodak za 2:2.

Real Sociedad – Las Palmas 0:1

Las Palmas nastavlja s dobrom formom i upisuje novu vrlo vrijednu pobjedu. U 13. minuti gosti su imali priliku za vodstvo, no Jonathan Viera promašio je jedanaesterac. Isti igrač asistirao je Willianu Joesu za pogodak u 39. minuti i vodstvo Las Palmasa.

Početkom nastavka Jonathas je imao priliku za Sociedad, ali je njegov udarac prošao malo pokraj gola. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Deportivo – Levante 2:1

Domaći sastav stigao je u prednost u 43. minuti, kada Luis Alberto posprema loptu u mrežu. Već početkom nastavka, u 50. minuti, Giuseppe Rossi radi solo prodor i svladava vratara domaćih Germana Luxa te izjednačuje rezultat.

U 73. minuti priliku za Deportivo imao je Faycal Fajr, ali je njegov udarac s ruba kaznenog prostora obranio Diego Marino. Međutim Deportivo ipak osvaja sva tri boda. U 85. minuti Lucas Perez puca s desetak metara i pogađa stativu. Lopta pogađa vratara gostiju u leđa i odbija se u gol.

Real Betis – Malaga 0:1

Nismo mogli ispratiti pretjerano kvalitetnu utakmicu. Već u četvrtoj minuti prilika za Duju Čopa, ali njegov udarac brani Antonio Adan. Do početka nastavka prilika više nije bilo. Od 55. do 57. minute Betis je imao tri lijepe prigode.

Prvo je Ruben Castro pucao s u ruba šesnaesterca, ali je Ochoa uspio obraniti. Zatim je Leandro Damiao pucao glavom, ali mu je udarac završio malo pokraj desne stative. Posljednju priliku imao je opet Castro, ali Ochoa mu opet brani udarac. Skupi promašaji Betisu su se osvetili u 82. minuti kada Malagu u vodstvo dovodi Ignacio Camacho. Do kraja utakmice prilika više nije bilo. Duje Čop zamijenjen je u 74. minuti.