Branimir Korać • nedjelja, 20.03.2016.

Uvijek neugodno gostovanje na El Madrigalu Barcelona je odradila uz remi propustivši priliku za punim plijenom. Imala je vodstvo 2:0, ali opet na kraju može biti i zadovoljna ovakvim ishodom s obzirom na opasne izlete domaćina prema golu Brava...

Puno uzbuđenja donio je dvoboj između Villarreala i Barcelone koji je na kraju završen 2:2. Ivan Rakitić odigrao je vrlo dobru utakmicu, postigao je pogodak, mogao je još jedan te je općenito bio raspoložen.

Iako je gubio 2:0, Villarreal se nije predao i za to je nagrađen bodom. Odigrao je dobru utakmicu, prijetio Barceloni i nakon poravnanja i uz malo više sreće mogao je nesigurnu obranu gostiju kazniti i još kojim pogotkom.

Već u prvoj minuti Villarreal je mogao povesti. Opasni Bakambu bio je brži od Piquea, proigrao je Triguerosa koji pokušava, ali lopta pogađa vratnicu i odbija se do Brava.

Domaćin je iznenadio Barcelonu vrlo ofenzivnom postavkom pa je u sedmoj minuti Bravo bio ponovno na iskušenju, Suarez je ubacio, ali čileanski vratar brani pokušaj Bakambua.

U 20. minuti Barcelona je povela. Domaća obrana nije uspjela očistiti opasnost nakon ubačaja Messija, lopta se odbila do Rakitića koji smireno pogađa za 1:0.

Četiri minute kasnije trener domaćina Marcelinho isključen je zbog velikih prigovora nakon što je Pique još jednom igrao rukom, a sudac mu nije imao hrabrosti pokazati drugi žuti karton.

U završnici prvog dijela poguranac za Barcelonu sa sudačke strane, nepostojeći prekršaj Asenja nad Neymarom okarakteriziran je kao prekršaj za kazneni udarac, a Brazilac to koristi i zabija za 2:0.

Dosta uvreda i prigovora upućeno je prema Joseu Sanchezu prilikom izlaska s terena, no Villarrealu se ipak vratilo u drugom dijelu.

U svega šest minuta razmaka Barcelona više nije imala vodstvo. Prvo je u 57. minuti Suarez ubacio, a Bakambu lakoćom zabio za 2:1 da bi nakon toga Mathieu skrenuo loptu u svoju mrežu nakon pokušaja glavom Soldada.

Do kraja susreta domaćin je prijetio većinom iz kontranapada u kojem je nedostajala završnica, a najbolju priliku za Barcelonu propustio je Rakitić koji je glavom pucao preko gola.