Liga prvaka, Četvrtfinale - prve utakmice, 05.04.2016, 20:45 h, Allianz Arena
Arturo Vidal 2'
1:0(1:0) Benfica
Benfica

Niko Rukavina • utorak, 05.04.2016.

U prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka, Bayern je na domaćem terenu svladao Benficu s minimalnih 1:0. Večeras neuvjerljivi Bayern je jedini pogodak na utakmici zabio u drugoj minuti susreta…

Javi Martinez
60'
29
Kingsley Coman
70'
19
Mario Götze
85'
Raul Jimenez
70'
18
Eduardo Salvio
83'
7
Andreas Samaris
90'+1'
Vitoria

Suprotno od očekivanja, utakmica na Allianz Areni nije ponudila previše uzbuđenja. Bayern je dvoboj otvorio ranim pogotkom, no Benfica je jako dobro stajala na terenu, posebno u defenzivi, a u nastavku utakmice je imala dvije jako dobre prigode za postizanje pogotka.

Bavarci su poveli nakon nešto više od 100 sekundi igre kada je Arturo Vidal zabio glavom na asistenciju Bernata Velasca za završetak lijepe akcije domaćina. Bayern je u prvom dijelu držao 62 posto vremena loptu u svojim nogama i još je nekoliko puta opasno zaprijetio preko Franca Riberyja i Vidala.

S druge strane Benfica se orijentirala na obranu i kontranapade, a najveću prigodu stvorila je u sudačkoj nadoknadi no, udarac Nicolasa Gaitana završio je u bloku Bayernove obrane.

Nakon prilično slabog ulaska u nastavak, Jonas se u 57. našao u velikoj prigodi za pogodak, ali mu je udarac obranio Manuel Neuer. Još jednu veliku prigodu Benfica je stvorila u 65. minuti. no, tri udarca u istoj akciji Jonasa i Konstantinosa Mitrogloua nisu pronašla put do mreže.

Bayern je u nastavku utakmice bio prilično rezerviran, a opasnije su zaprijetili tek u samom finišu dvoboja. U 90. minuti Robert Lewandowski našao se sam pred Edersonom, ali umjesto udarca odlučio se na prejako dodavanje Philippu Lahmu.

Ipak, rezultat iz druge minute se nije mijenjao te će o putniku u polufinale odlučiti utakmica na Estadio de Luzu za osam dana u Lisabonu.