Branimir Korać • srijeda, 20.04.2016.

Nastavlja se borba za naslov prvaka Španjolske, nakon što je Barcelona slavila u La Coruni, Atletico je uzeo sva tri boda u gostima kod Athletic Bilbaa...

Malaga - Rayo Vallecano 1:1

Četvrtu utakmicu zaredom Malaga je bez pobjede. Na svom travnjaku ugostila je Rayo Vallecano i remizirala 1:1, a bod je izvukla u posljednjim trenucima susreta.

Serijom loših rezultata u posljednje vrijeme, Čopova momčad kompromitirala je bitku za Europu i vrlo teško će se naći među putnicima u europske kupove. Rayo Vallecano s druge strane odavno ne razmišlja o Europi već o borbi za ostanak u Primeri, stoga je vrlo motiviran došao na ovo gostovanje.

Umalo je poveo već u 12. minuti susreta kada je Miku zaprijetio, dobro je pucao, ali loptu je zaustavila vratnica. Do kraja prvog dijela obje momčadi imale su nekoliko odličnih prilika, no rezultat je ostao početnih 0:0.

Odmah na početku drugog poluvremena nova velika prilika za Rayo Vallecano, ali Javi Guerra pogodio je gredu. Napadač gostiju ubrzo je zaradio ozljedu i morao je napustiti igru.

U 62. minuti gosti su ipak poveli. Nakon kornera lopta je odbijena na 20 metara, iz voleja je pucao Embarba, a lopta se od Baene u visokom luku odbila u mrežu.

Kada se činilo da će gosti doći do sva tri boda, Ricca je iz blizine zakucao loptu u mrežu za 1:1. Duje Čop igrao je do 85. minute kada ga je zamijenio Roque Santa Cruz.

Sporting Gijon - Sevilla 2:1

Vrijednu pobjedu u borbi za opstanak upisao je Sporting Gijon koji je slavio s 2:1 protiv Seville. U potpuno otvorenom dvoboju u kojem su obje momčadi trebale bodove, domaćin je uspio doći do preokreta nakon što je gubio od rane faze susreta.

Već u osmoj minuti gosti su poveli pogotkom Iborre koji je ostao nečuvan u kaznenom prostoru i bez problema svladao domaćeg vratara.

Nije se dugo čekalo na odgovor Sportinga. U 22. minuti Alen Halilović povukao je napad, došao do 16 metara i onda proigrao na drugoj strani Jonathana koji šalje loptu u sredinu, a Krychowiak ju skreće u svoju mrežu.

U završnici susreta Sporting je ipak uzeo sva tri boda, Ait-Atmane je pucao, Blanco Lopez skrenuo loptu i ona je završila u mreži.

Upravo Ait-Atmane zamijenio je Alena Halilovića u 82- minuti.

Valencia - Eibar 4:0

Prekasno se Valencia probudila. Ono što su Gary Neville i njegov stručni stožer napravili, sada je teško u potpunosti ispraviti, ali u posljednja tri kola Šišmiši znaju samo za pobjede.

Nakon slavlja kod Barcelone, Valencia je na Mestalli pregazila Eibar s 4:0.

Sve je bilo jasno već nakon prvih 45 minuta. Paco Alcacer postigao je tri pogotka i odveo svoju momčad do visoke pobjede. U drugom dijelu Cancelo je samo postavio konačnih 4:0.

Athletic Bilbao - Atletico Madrid 0:1

Vrlo važan susret za Atletico Madrid koji je morao do punog plijena na iznimno teškom gostovanju. Uspio ga je uzeti, slavio je s minimalnih 1:0 i ostao uz bok Barceloni na vrhu.

I uoči dvoboja Diego Simeone isticao je važnost ovog susreta,, a njegovi igrači shvatili su poruku. U borbenom susretu uspjeli su se izboriti za tri boda i ostati u borbi za naslov prvaka.

Trenutak odluke dogodio se u 38. minuti kada je Antoine Griezmann iz uloge strijelca u kojoj se najčešće nalazio ove sezone, prešao u ulogu asistenta, a Fernando Torres odlično reagirao na njegov ubačaj te zabio za pobjedu.

Domaćin je imao inicijativu u nastavku susreta, ali Atletico se uspio obraniti, iz kontranapada prijetiti i zadržati prednost.

Inače, Simeoneovu momčad nije poremetila niti rana ozljeda Diega Godina koji je već u desetoj minuti napustio igru, a zamijenio ga je mladi Lucas Hernandez.