Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña 0:8 Barcelona
Barcelona

Ivan Detelić • srijeda, 20.04.2016.

U 34. kolu španjolske Primere Deportivo je na svom terenu teško nastradao od Barcelone koja se vrlo efikasnom utakmicom i najvećom pobjedom u ovoj sezoni vratila na pobjedničke staze. Veliku ulogu u dobroj predstavi gostiju imao je Rakitić...

Nakon remija i tri uzastopna poraza u ligi Barcelona je konačno prekinula niz bez pobjede i u svom stilu odradila gostovanje u La Coruni. Sve što igračima Luisa Enriquea nije polazilo za nogom u prošlih par utakmica došlo je na naplatu baš u ovoj utakmici i tako dovelo do nestvarnog rezultata. Deportivo je bio ravnopravan suparnik samo prvih 20-ak minuta dok su ostatak utakmice Katalonci neumoljivo slali lopte u protivničku mrežu.

Prvi pogodak bio je djelo Suareza koji je u 11. minuti iz blizine spretno poslao loptu u mrežu nakon Rakitićevog ubačaja iz kuta. Možda bi utakmica krenula u sasvim drugom smjeru da je veznjak Deportiva Borges u 18. ili u 19. minuti iskoristio vrlo dobre šanse za izjednačenje. U 24. minuti Barcelona je udvostručila vodstvo, Messi je sjajno proigrao Suareza, a Urugvajac je mirno zabio svoj drugi pogodak.

Katastrofa za domaće krenula je odmah početkom drugog dijela, Rakitić je dobro popratio akciju i u 47. minuti poentirao za 0:3. Samo šest minuta kasnije Suarez zabija za svoj hat-trick, a u 73. minuti isti igrač je zabio za petardu u gostujućoj mreži. Kako je sve ulazilo, tako je i branič Bartra iskoristio priliku i upisao se na listu strijelaca u 79. minuti, a golijadu je zaključio Neymar pogotkom u 81. minuti utakmice.

Barcelona će tako u dobrom raspoloženju krenuti u završna četiri kola gdje s ovakvom igrom ne bi trebala imati previše problema s bilo kojim suparnikom.