MAXtv Prva liga, 33. kolo, 25.04.2016, 18:00 h
Slaven Belupo 4:1 Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Slaven Belupo u odličnoj utakmici visoko svladao Inter

Nikola Raič • ponedjeljak, 25.04.2016.

Sjajnom utakmicom u Koprivnici kompletirano je 33. kolo HNL-a, a tri boda ostaju u domaćem džepu...

Derbi sredine tablice u Koprivnici su odigrali Slaven Belupo i Inter. U odličnoj nogometnoj predstavi slavili su domaćini i pobjedom se približili Interu na samo dva boda zaostatka.

Susjedi na tablici u miru su dočekali dvoboj 33. kola. Obje momčadi su osigurale ostanak u elitnom društvu, a domaćini bruse formu za finale Kupa. Uz to, trener domaćina Željko Kopić najavio je lov na Inter i šesto mjesto:“Ovo je itekako važna utakmica za nas. Želimo osigurati pojedu te se s Interom uključiti u borbu za šesto mjesto. Ono bi uz plasman u finale Kupa, bio još jedan uspjeh za našu momčad.!

Kopić je uz navedeno pohvalio i momčad Intera koja je u prošlom kolu deklasirala Istru i u dobroj formi dolazi u Koprivnicu: "Inter je dobra momčad, ali mi ćemo učiniti sve da bodovi ostanu kod nas,“ kao što su uostalom ostali i u 15. kolu, kada je domaćin razmontirao Inter s 4:0.

Zaista odličnih 45 minuta smo gledali u Koprivnici. Nakon samo 13 minuta susreta, domaćin je došao do vodstva preko Nikole Pokrivača, čija će životna priča biti zauvijek upisana najljepšim slovima ne samo u povijest Slaven Belupa, već i hrvatskog nogometa u cijelosti.

Prednost domaćina potrajala je do 22. minute, a tada na scenu stupa najbolji nogometaš Intera, Ilija Nestorovski. Makedonac izjednačava rezultat svojim 20-im pogotkom u sezoni i sigurno će ostati najbolji strijelac prvenstva. Ipak, do kraja prvog dijela domaćin je uspio vratiti vodstvo. Pet minuta prije odmora, Ejupi zabija za 2:1.

U nastavku susreta gledali smo manje uzbudljiv, ali i dalje dobar nogomet. Slaven Belupo je povisio svoje vodstvo i riješio pitanje pobjednika u 58. minuti. Strijelac za 3:1 bio je Savić, a za konačnih 4:1 zabio je Delić.

Ovom pobjedom Slaven Belupo nastavlja brusiti formu za finale Kupa u kojemu će tražiti okrunjenje sezone protiv apsolutnog favorita, zagrebačkog Dinama.