MAXtv Prva liga, 36. kolo, 14.05.2016, 19:00 h
Split 0:2 Slaven Belupo
Slaven Belupo

Slaven Belupo odnio sva tri boda iz Parka mladeži za kraj uspješne sezone

Mihaela Bradovski • subota, 14.05.2016.

Sezonu okrunjenu ulaskom u finale Kupa, nogometaši Slaven Belupa završili su prvenstvenom pobjedom u Parku mladeži gdje su bili bolji od Splita s 2:0...

Za razliku od Zagreba gdje su susreti igrani u nenogometnim uvjetima, u Splitu je susret započeo u gotovo idealnim uvjetima. Split je s pobjedom u ovom susretu mogao završiti sezonu na petom mjestu ispred Intera dok je Slaven Belupo bio sigurni sedmi. Iako je domaćin bio taj koji je mogao napredovati, do pobjede su došli gosti.

Već praktički u prvom napadu na susretu gosti su došli do vodstva. Igrala se 15. minuta kada je obrana domaćina zaboravila na najboljeg napadača gostiju Muzafera Ejupija koji rutinski zabija za vodstvo.

Do kraja prvog dijela nije bilo većih prilika, a gosti su nakon postignutog pogotka bez većih problema održavali stečenu prednost.

I u drugom dijelu konkretniji su bili gosti iz Koprivnice. Odmah na početku drugog poluvremena Slaven Belupo mogao je povesti s 2:0, međutim udarac Ejupija iz dobre pozicije otišao je previsoko.

U 68. minuti gosti ipak dolaze do drugog pogotka. Slavko Blagojević nespretnom reakcijom pokušao je spriječiti Ejupija da dođe do izgledne prilike i pospremio je loptu u svoju mrežu.

U sudačkoj nadoknadi i Križman je mogao svladati Duku, ali ovaj put vratar Splita bio je uspješniji i ostalo je 2:0 za goste koji mogu biti zadovoljni učinjenim u ovom susretu.