Mihaela Bradovski • subota, 14.05.2016.

Subotnji večernji program u Serie A donio je borbu za drugo mjesto. Napoli je slavio protiv Frosinonea i automatski završio ispred Rome kojoj nije pomogla pobjeda na San Siru protiv Milana...

Iznenađenja nije bilo. Već otpisani Frosinone nije zaustavio Napoli i tako pomogao Romi, raspoloženi domaćin na krilima Gonzala Higuaina visoko je slavio s 4:0.

Napoliju je trebala bilo kakva pobjeda za osiguravanje druge pozicije i do nje je i došao. Uvjerljivo je slavio protiv protivnika koji je od 13. minute igrao bez isključenog Mirka Gorija.

Napoli je brojčanu prednost iskoristio u 44. minuti kada je Marek Hamšik postigao pogodak ua vodstvo. U drugom dijelu gosti su potpuno pali, trajala je opsada njihovog gola, a Higuain je hat-trickom donio domaćinu visoku pobjedu.

Ivan Strinić u ovoj pobjedi nije dobio minutažu.

Roma je istovremeno gostovala na San Siru kod Milana i nije ovisila sama o sebi. Za dolazak na drugo mjesto trebala je pomoć Frosinonea, ali nije bilo realno to očekivati.

Rimljani su svoj dio posla ipak obavili, slavili su u gostima s 3:1 i na dostojan način oprostili su se od sezone. Već u 19. minuti u vodstvo ih je doveo Mohamed Salah, a u nastavku susreta Stephan El Shaarawy i Emerson odveli su goste do visokih 3:0. U završnih pet minuta Carlos Bacca tek je smanjio na konačnih 3:1.

Inter završava sezonu porazom u gostima kod Sassuola koji je slavio s 3:1. Sva četiri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu, u nastavku je Inter pokušao doći do prilike za povratak, ali s igračem manje nije išlo.

U 59. minuti Inter je ostao bez Murilla koji je zaradio drugi žuti karton i nakon toga Sassuolo je uspio privesti utakmicu kraju.

Sassuolo je već polovicom prvog poluvremena vodio s 2:0 pogocima Politana i Pellegrinija da bi u 32. minuti Palacio zabio za 2:1 nakon što je Brozović oduzeo loptu Magnanelliju. Ipak, kratko je trajalo slavlje gostiju, tri minute kasnije Politano zabija svoj drugi pogodak.

Šime Vrsaljko odgledao je susret s klupe, Ivan Perišić nije bio u konkurenciji za nastup, a Brozović je odigrao cijelu utakmicu.

• Veni vidi vici15.05.2016. u 10:29
    Higuain je igračina i golgeter kakvog se samo blesavi Real mogao odreći, a na što je spao Milan da se ni u ligu europe ne može plasirati
    Veni vidi vici
  • Krokodil15.05.2016. u 02:14
    Trebali bi dodat da je Higuain zabio 36 golova i Serie A is srusio 66 godina star rekord Gunnar Nordahla is 1950-e za najvise golova u sezoni. Nikad ne bi rekao da ce Higuain srusit taj rekord, al eto - dogodilo se.