Palermo ostao u ligi, Klose i Di Natale pogocima se oprostili od svojih klubova

Niko Rukavina • nedjelja, 15.05.2016.
Palermo ostao u ligi, Klose i Di Natale pogocima  se oprostili od svojih klubova

U posljednjim utakmicama ovogodišnje Serije A, Palermo je izborio ostanak pobjedom nad Veronom. Miroslav Klose i Antonio Di Natale od dresa svojih klubova oprostili su se golovima i porazima od Fiorentine i Carpija koji je ispao iz lige.

Palermo je ostanak izborio domaćom pobjedom nad Veronom. Sicilijanci su slavili s 3:2, a obje momčadi utakmicu su završile s deset igrača. Palermo je poveo u 28. pogotkom Franca Vazqueza. U 38. minuti Michel Morganella i Pawel Wszolek međusobno su se udarili i obojica su zaradili isključenje.

Verona je izjednačila početkom nastavka preko Franca Vivianija, a ostanak u ligi Palermu su osigurali Enzo Maresca u 51. i Alberto Gilardino u 64. Verona je smanjila u 84. preko Erosa Pisana no nije ugrozila Palermov status.

Mato Jajalo u igru je kod Palerma ušao u 94, dok je Josip Posavec cijelu utakmicu proveo na klupi za pričuve, kao i Ante Rebić kod Verone.

Carpi je slavio u gostima kod Udinesea, no zbog pobjede Palerma nije uspio sačuvati prvoligaški status. Gosti su poveli pogotkom Simone Verdija iz penala u 36., a u sljedećoj minuti crveni karton za Udinese dobio je Cyril Thereau. U u 38. Verdi je nakon sjajnog slaloma kroz obranu domaćina postavio na 2:0.

U 77. minuti utakmice u igru je ušao Antonio Di Natale kojemu ej ovo bila posljednja utakmica u Udineseovom dresu. Legenda kluba u 79. je zabila i svoj oproštajni pogodak iz penala. Andrija Balić i Stipe Perica nisu ulazili u igru.

U derbiju kola Fiorentina je u gostima svladala Lazio 4:2 i učvrstila petu poziciju. Poveo je Lazio preko Senada Lulića, no Fiorentina je do poluvremena pogocima Matiasa Vecina, Federica Bernardeschija i Cristiana Tella preokrenula na 3:1.

U 70. na 4:1 postavio je Vecino, a konačni rezultat Miroslav Klose, kojem je ovo također bila oproštajna utakmica u svojem klubu, iz penala u 74. Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu, a Nikola Kalinić u igru je ušao u 84.

Atalanta je u Genovi svladala domaćine s 2:1, a svi pogoci pali su u drugom dijelu. Atalantu je u vodstvo doveo Marco D’Alessandro u 52. minuti, a Genoa je izjednačila šest minuta kasnije pogotkom Panagiotisa Tachtsidisa. Pobjedu gostiju iz Bergama donio je Jasmin Kurtić u 82.

Empoli je na domaćem terenu pobijedio Torino s 2:1 i preskočio ga na ljestvici. Za domaćine su zabili Massimo Maccarone u 13. i Piotr Zielinski u 54., a za goste Joel Obi u 56. Chievo i Bologna odigrali su utakmicu bez pogodaka u Veroni.

• Totalna_Pasiva16.05.2016. u 00:03
    Pretpostavljam da si mislio na Di Natalea, njegov nadimak je Toto. Slažem se da je veliki igrač, kad pogledaš koliko je golova zabio u jednom Udineseu u kojem nikad nije imao vrhunske suigrače, osim Sancheza jedne sezone, zaslužuje ogromno poštovanje. Uz to nikad nije napustio Udinese kad su ga... [više na forumu]