Juventus
Juventus 5:0 Sampdoria
Sampdoria

Mihaela Bradovski • subota, 14.05.2016.

Nogometaši Juventusa u posljednjem ovosezonskom nastupu u Serie A ugostili su Sampdoriju i upisali visoku pobjedu 5:0. Novi je to udarac za goste koji su imali problema s navijačima još prošlog tjedna nakon teškog poraza u gradskom derbiju protiv Genoe...

Proslava petog uzastopnog naslova prvaka Italije protekla je u demoliranju Sampdorije koja je znakovito primila pet pogodaka. Juventus se na najbolji mogući način oprostio od još jedne uspješne sezone.

Mario Mandžukić nastupio je u dresu domaćina od prve minute, zamijenio ga je u 75. minuti Simone Zaza, a Mandžukić je dao svoj doprinos pobjedi. Upravo on srušen je u 16 metara u 14. minuti za što je zaradio kazneni udarac, a Skriniar izravni crveni karton.

Juventus je do vodstva stigao već u šestoj minuti golom Patricea Evre glavom nakon ubačaja Paula Dybale da bi Dybala povisio na 2:0 iz već opisanog događaja u 14. minuti.

Raspoloženi Argentinac zaključio je odlično prvo poluvrijeme novim pogotkom u 37. minuti i već nakon 45 minuta gostima se smiješio visoki poraz.

U nastavku susreta Juventus je dodatno povećao prednost, a rezultat su zaokružili braniči Giorgio Chiellini i Leonardo Bonucci. Chielliniju je to bio povratak na travnjak nakon više od mjesec dana pauze zbog ozljede.