Branimir Korać • srijeda, 27.07.2016.

Uz zagrebački dvoboj dva Dinama, odigrano je još osam susreta trećeg pretkola Lige prvaka u kojima nije bilo velikih iznenađenja...

BATE Borisov napravio je prvi korak prema skupinama Lige prvaka nakon što je svladao u prvoj utakmici Dundalk s 1:0. Izrazito defenzivni gosti mogu biti prezadovoljni što su izvukli minimalan poraz iako su domaćini do pogotka došli zahvaljujući pogrešci gostiju.

Bjeloruski prvak od početka je dominirao susretom, ali trebalo je 70 minuta da BATE dođe do pogotka. Odlično su kombinirali Gordejčuk i Hleb, prvospomenuti je završio akciju pogotkom za pobjedu. Pogotku je prethodila izgubljena lopta Seana Gannona na svojoj polovici što su Bjelorusi kaznili.

Zanimljiv dvoboj odigran je u Pragu gdje je Sparta dočekala Steauu i remizirala 1:1. Česi imaju za čim žaliti, vodili su do posljednjih 15 minuta, a onda su gosti izjednačili iz slobodnog udarca.

Sparta u Ligi prvaka nije bila od 2005. godine, a rezultat iz prvog susreta ne daje joj za pravo da ustvrdi kako će se tamo sigurno vratiti. Rumunji mogu biti zadovoljniji konačnim ishodom i imat će priliku na svom travnjaku izboriti prolaz u četvrto pretkolo.

U 35. minuti Sparta je povela. Borek Dočkal izveo je korner, najviši u skoku bio je Josef Šural i glavom poslao loptu u mrežu.

15 minuta prije kraja gosti ipak dolaze do poravnanja. Slobodni udarac na 20-ak metara za Steauu, odlično ga je izveo Stanciu i pogodio preko zida za konačnih 1:1.

U redovima Steaue 62 minute odigrao je bivši igrač Varaždina i Istre 1961, Dubrovčanin Adnan Aganović.

Niti drugi češki predstavnik nije na svom travnjaku stigao do pobjede. Viktoria Plzen ugostila je Qarabag i odigrala skromnih 0:0 iako je imala inicijativu. U uzvratnom dvoboju Česi neće moći računati na Jana Baraneka koji je 15 minuta prije kraja zaradio isključenje.

Remi je viđen i u Amsterdamu gdje su Ajax i PAOK odigrali 1:1. Ajax je očekivano bio ofenzivniji i stvarao više prilika, ali nizozemski napadači nisu se istaknuli.

PAOK je poveo u 27. minuti nakon velike pogreške Cilessena koji je nepotrebno istrčao van 16 metara i to je kaznio Angolac koji je ovog ljeta stigao u PAOK Djalma Campos.

Ajax je uspio izbjeći poraz golom u 58. minuti kada je Danac Kasper Dolberg dobro opalio s 20 metara u donji kut. U redovima PAOK-a svih 90 minuta odradio je Marin Leovac.

Očekivan ishod u Lvivu gdje se Šahtar pokazao prejakim za Young Boyse. Ukrajinci su slavili s 2:0 i uz zagrebački Dinamo imaju najbolji rezultat uoči uzvrata.

Domaćin je od početka prijetio i stvarao prilike, a do pogotka je stigao u 27. minuti kada je Fred sjajno proigrao Bernarda koji lijepo utrčava iza obrane i zabija.

Od 55. minute gosti su igrali s igračem manje zbog drugog žutog kartona Vilotića, a brojčanu nadmoć Šahtar je iskoristio u 75. minuti kada nakon lijepe akcije Seleznjev podiže na 2:0. Inače Seleznjev je u igru ušao svega četiri minute ranije umjesto Eduarda. Darijo Srna igrao je cijelu utakmicu.

Iako je Ludogorec bio bolji i opasniji protivnik, Crvena zvezda iz Razgrada nosi odličnih 2:2. Imali su Beograđani i vodstvo 2:1 do 76. minute, ali Bugari su izbjegli poraz.

Ludogorec je poveo u 43. minuti golom Cafua da bi preokret kreirali Katai i Kanga. Ipak, Keseru u 76. minuti poravnava 2:2 i ostavlja pitanje prolaza otvorenim.

Isti ishod viđen je i u dvoboju između Rostova i Anderlechta. Belgijci su dva puta imali vodstvo, ali nisu uspjeli zadržati prednost. Hanni je već u trećoj minuti doveo goste do prednosti da bi izjednačio u 16. Ezzatolahi. U sedmoj minuti drugog dijela Youri Tielemans ponovno dovodi Anderlecht u vodstvo, ali osam minuta kasnije iz kaznenog udarca Dmitri Poloz postavlja konačnih 2:2.

Duje Ćaleta-Car odigrao je svih 90 minuta u pobjedi Red Bull Salzburga u gostima kod Partizanija. Austrijanci su slavili s minimalnih 1:0.

Trenutak odluke dogodio se 20 minuta prije kraja kada je dosuđen kazneni udarac za goste koji Jonathan Soriano pretvara u pogodak. Inače obje momčadi završile su susret s igračem manje nakon što su isključeni kod gostiju u 54. minuti Diadie Samassekou te kod domaćina u 73. Reinaldo Kalari.