Nikola Raič • utorak, 02.08.2016.

Uz Dinamo, večeras su još četiri momčadi ostvarile plasman u play-off za Ligu prvaka i tako došle na samo dvije utakmice od nastupa u najelitnijem klupskom nogometnom natjecanju.

Oni koji ne naprave završni korak, svakako su napravili veliku stvar večerašnjim pobjedama jer su si osigurali nastup u skupinama Europske lige i samim tim sigurnu jesen uz šest utakmica u Europi.

Prva je svoj zadatak obavila Viktoria iz Plzena protiv Qarabaga. Nakon remija bez pogodaka u Češkoj, gostima je danas bio dovoljan remi s pogocima i to su ostvarili.

Sve je bilo divno za domaćine, poveli su u 28. minuti pogotkom Muarema i imali sve u svojim rukama do same završnice. Mora se spomenuti kako je Viktoria odigrala puno bolji drugi dio i zasluženo došla do pogotka i prolaska pet minuta prije kraja susreta. Prekrasan pogodak vrijedan jeseni u Europi zabio je Krmenčik.

Veliki posao napravili su Ciprani koji su preokrenuli prednost Rosenborga iz prvog susreta i s uvjerljivih 3:0 odlaze u play-off. Ali malo toga ćete saznati pogledom na rezultat.

Svoju minimalnu prednost gosti su čuvali sve do sudačke nadoknade, a onda je Giannotas zabio za prolazak APOEL-a. Do kraja susreta zabili su domaćini još dva pogotka, jer igralo se čak deset minuta sudačke nadoknade. Strijelci su bili Vander i De Vicenti.

Drama u Beogradu otišla je u produžetke, a na kraju su gosti uvjerljivo slavili. Ključan događaj na susretu bio je glupi crveni karton domaćeg Kange koji je izvan terena, na poluvremenu, udario suparnika i time izjednačio brojčano stanje na terenu, Zvezda je tada već imala igrača više zbog isključenja Plastuna.

Brzo je domaćin došao u vodstvo pogotkom Donalda, ali Ludogorec se vraća i zabija dva pogotka za veliki preokret. Zabijali su Cafu i Wanderson. Produžetke je Zvezdi osigurao Ibanez pogotkom iz kaznenog udarca.

No, nažalost po domaćine, u produžetku je postojala samo jedna momčad ili još bolje rečeno samo jedan igrač. Wanderson je utrpao dva komada, kompletirao svoj hattrick i izbacio Crvenu Zvezdu iz Lige prvaka.

U posljednjem susretu večeri Dundalk je napravio iznenađenje i izbacio favorizirani bjelorsuki BATE. Došli su gosti u Irsku s prednošću od 1:0, ali su Irci okrenuli stvari u svoju korist i slavljem 3:0 nastavili put prema Ligi prvaka.

Irskog prvaka do pobjede je odveo McMillan koji je zabio dva pogotka i potpuno zasluženo izbacio BATE iz natjecanja. Irci su odigrali hrabru utakmicu i upisali jednu od najvećih pobjeda u povijesti kluba.

Točku na “i” ove veličanstvene irske večeri stavio je Benson pogotkom za konačnih 3:0 u posljednjoj minuti susreta.