Branimir Korać • četvrtak, 28.07.2016.

Kompletiran je program prvih susreta trećeg pretkola Lige prvaka. U najzanimljivijem dvoboju dana Fenerbahče je u Istanbulu svladao Monaco...

Celtic može biti prezadovoljan remijem na gostovanju kod Astane koja je zaslužila više od konačnih 1:1. Škotski prvak ničim nije oduševio međutim uspio je doći do zadovoljavajućeg rezultata.

Gostima je bio dovoljan jedan jedini udarac u okvir gola za postizanje pogotka dok je s druge strane Astana puno toga promašila i imala je samo 1:0 na odmoru.

Već u 19. minuti domaćin je poveo pogotkom Jurija Logvinenka da bi Leigh Griffiths u 78. minuti postavio konačnih 1:1.

Rosenborg je propustio priliku već u prvom poluvremenu potpuno dotući Apoel i stvoriti visoku prednost. na odmoru je imao 2:0, morao je voditi i s većom razlikom, a na kraju su mu se promašaji osvetili.

Prvi pogodak domaćin je postigao u 23. minuti nakon brzo izvedenog slobodnog udarca, gosti su pred golom zaboravili na Christiana Gytkjaera koji lakoćom zabija za vodstvo.

U samoj završnici prvog dijela domaćin dolazi i do drugog pogotka, Skjelvik je svladao Watermana i povisio prednost.

U nastavku susreta Ciprani su se konsolidirali i uspjeli su doći do smanjenja zaostatka pogotkom Efrema koji mijenja percepciju uzvrata.

Legia je odnijela pobjedu s gostovanja kod Trenčina gdje je slavila s 1:0. Trenčin nema mogućnost igranja na svojem stadionu stoga je domaćin u Žilini, ali u ovom susretu nije imao sreće.

Najbolji igrač gostiju bio je vratar Malarz s nekoliko odličnih obrana, a pobjedu legiji donio je Nemanja Nikolić u 69. minuti na dodavanje Kucharczyka.

U utakmici s malo prilika u Rumunjskoj Astra i Kopenhagen odigrali su 1:1. Domaćin je već u sedmoj minuti poveo preko Teixeire i držao je prednost do sredine drugog dijela kada Danci postižu vrijedan gol u gostima zahvaljujući Delaneyu.

Utakmica dana odigrana je u Istanbulu gdje je Fenerbahče svladao Monaco s 2:1. Danijel Subašić nije nastupio zbog ozljede, a da stvar bude još gora po Monaco, već u devetoj minuti ozlijedio se i Morgan de Sanctis te je na vrata morao nominalno treći golman, 18-godišnji Loic Badiashile.

U 39. minuti domaćin je poveo nakon što je Emenike dobio duel s Jemersonom, prevario Badiashilea i doveo Fener u vodstvo.

Tri minute kasnije Monaco sretno dolazi do poravnanja. Loša reakcija domaće obrane je kažnjena, lopta je došla do Falcaa koji iz blizine zabija za 1:1.

Međutim, Fenerbahče je ipak slavio i to fantastičnim pogotkom Emenikea. Nakon ubačaja s desne strane, sjajno je zakačio loptu iz voleja i zakucao je u mrežu.