Osječanke remijem završile nastup u kvalifikacijama za Ligu prvaka

Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.08.2016.

Nogometašice Osijeka remijem 1:1 protiv Standarda iz Liegea završile su s nastupom u kvalifikacijama Lige prvaka. Osječanke su na kraju zauzele treće mjesto u skupini...

Susret drugog kola kvalifikacijskog turnira igranog u Osijeku dao je odgovor tko će u sljedeću fazu natjecanja. Osječanke su u tom kolu visoko poražene s 5:0 od Minska koji je i u prvom kolu slavio protiv Standarda i bilo je jasno da će Bjeloruskinje završiti natjecanje kao prve u skupini.

U posljednjem kolu igrale su protiv slabih Makedonki Dragona i uvjerljivo su ih svladale s 9:0. Osijek i Standard iz Liegea tek su odlučivale o drugom mjestu za što je Osijeku trebala pobjeda.

U izjednačenom susretu u Gradskom vrtu Osijek je stigao do vodstva u 27. minuti pogotkom Marije Kunštek da bi pet minuta kasnije Standard poravnao na 1:1 golom Laure Gorniak.

U nastavku susreta promjena nije bilo, ostalo je 1:1 što je Belgijkama donijelo drugo mjesto, a Osječanke su s istim brojem bodova i lošijom gol razlikom završile kao treće.