Bundesliga, 2. kolo, 11.09.2016, 17:30 h
Mainz 05
Mainz 05 4:4 Hoffenheim
Hoffenheim

Mihaela Bradovski • nedjelja, 11.09.2016.

Posljednja utakmica drugog kola Bundeslige odigrana je u Mainzu i ponudila je spektakl. Domaćin je imao prednost od tri pogotka razlike u dva navrata, ali Hoffenheim je uz tri asistencije Andreja Kramarića izborio bod...

Čudesna utakmica u Mainzu ostavila je domaće navijače i igrače u nevjerici. Mainz je do 71. minute vodio s visokih 4:1 i činilo se da će uzeti sva tri boda, ali tako nisu mislili i Andrej Kramarić i njegovi suigrači.

Veliku ulogu igrala je i činjenica da je Mainz ostao početkom drugog dijela s igračem manje i izgleda da brojčano oslabljen ipak nije imao dovoljno snage izdržati Hoffenheimove nalete.

Manje od pola sata trebalo je Mainzu da dođe do visoke prednosti 3:0. Dva pogotka postigao je Pablo de Blasis, a jedan Jhon Cordoba.

U međuvremenu priliku je imao Kramarić, no njegov udarac zaustavila je vratnica, ali u 39. minuti Kramarić je lijepo proigrao Wagnera koji zabija za 3:1.

Na odmor se ipak otišlo s tri gola viška na strani domaćina, Oztunali je odlično reagirao i odveo Mainz na odmor s visokih 4:1.

U 57. minuti Kramarić je išao sam prema domaćem golu, s leđa ga je zaustavio Bussman i zbog toga zaradio izravni crveni karton, ali i dalje je Mainz bio u odličnoj poziciji za uzimanje sva tri boda.

Do 71. minute domaćin je izdržavao s igračem manje, a onda je Kramarić ispremiješao domaću obranu i krasno nabacio za Utha koji glavom zabija. Isti igrač već u sljedećoj minuti ponovno pogađa i voda domaćinu dolazi do grla.

Hoffenheim se potpuno ohrabrio i krenuo po poravnanje koje je došlo u 84. minuti. Još jednom Kramarić je stvorio velike probleme obrani Mainza, lopta je na kraju došla do Szalaija koji iz blizine gura je u mrežu i donosi bod gostima.

Do kraja promjena nije bilo, ostalo je 4:4 s čime gosti mogu biti itekako zadovoljni.

• Obrisan korisnik12.09.2016. u 17:51
    kad gledam kako se krama onako silovito sjurio prema golu pomislim na manđu i kad je on zadnji put to napravio.
  • Obrisan korisnik12.09.2016. u 14:49
    Mogao je i 10x asistirati, ne interesuje to Cacica. Opet ostaje prva ili druga rezerva. Prednost imaju oni koji godinu dana nisu dali gol.