Serie A, 3. kolo, 12.09.2016, 20:45 h
Empoli
Empoli 2:1 Crotone

Filip Martinović • ponedjeljak, 12.09.2016.

Momčad Empolija u trećem je kolu talijanske Serie A svladala Crotone rezultatom 2:1. Golove za Empoli zabili su Bellusci i Costa, dok je za Crotone zabio Sampirisi. Crotone je zadnjih deset minuta igrao bez isključenog Dusennea.

Većina prvog dijela prošla je bez većih prilika, sve do 31. minute kada je Empoli i poveo. Manuel Pasqual je s lijeve strane odlično izveo korner, a Giuseppe Bellusci je pobjegao gostujućoj obrani za vodstvo domaćina.

Crotone je uspio izjednačiti iz prve prave prilike. U zadnjim sekundama prvog dijela u strijelce se upisao Mario Sampirisi nakon odličnog centaršuta Rohdena s desne strane.

U drugom dijelu prvi je zaprijetio Crotone, Palladino se odlično snašao u šesnestercu Empolija, oslobodio se čuvara i lijepo pucao, ali je lopta otišla malo pokraj desne stative. Empoli je do novog vodstva stigao u 57. minuti, nakon prvog gola, i drugi gol djelo je domaćeg stopera, ovog je puta zabio Andrea Costa, asistent je opet bio Pasqual.

Crotone je u 80. minuti ostao s igračem manje kada je zbog drugog žutog isključen Noe Dusenne. Napadač Empolija Marilungo odlično je 'provozao' Dusennea, koji je nakon toga napravio prekršaj te je zasluženo isključen.

Nakon kompletiranog trećeg kola Empoli na 16. mjestu ima tri osvojena boda, dok je Crotone posljednji bez bodova.