Juventus
Juventus 3:1 Sassuolo
Sassuolo

Dario Dodić • subota, 10.09.2016.

Juventus je na svom stadionu došao do nova tri prvenstvena boda pobjedom protiv Sassuola. Junak utakmice bio je Gonzalo Higuain s dvama pogocima u prvih deset minuta susreta...

Za prvenstveni dvoboj sa Sassuolom Massimiliano Allegri promijenio je čak četvoricu igrača u prvih 11 u odnosu na ekipu koja je u prošlom kolu svladala Lazio. U sastav su se vratili Bonnuci i Lichtsteiner, a po prvi put su otpočetka krenuli Higuain i Pjanić i vrlo brzo opravdali Allegrijevo povjerenje.

Već u petoj minuti poveo je Juventus nakon što je krasnu kontru povukao Pjanić, dodao do Dybale koji na desnoj strani pronalazi Higuaina, a Argentinac preciznim prizemnim udarcem pogađa suprotni kut za 1:0. U desetoj minuti već je 2:0 za Juventus, Higuain krasnim volejem s desetak metara ponovno trese mrežu Sassuola. Juve niti tu nije stao s pritiskom, na 3:0 povisio je Pjanić u 27. minuti.

Za Juventus neuobičajeno golovima bogato poluvrijeme zaključio je pogotkom za Sassuolo u 33. minuti Luca Antei. Sassuolo je živnuo nakon postignutog pogotka, ali koncentrirana Juventusova obrana nije dopuštala nova iznenađenja. U drugi dio Juventus je ušao bolje, ali pokušaji Khedire i Pjanića nisu pretvoreni u novi pogodak Juvea.

U 70. minuti Higuaina je zamijenio Mario Mandžukić, a u 79. minuti mogao se upisati u strijelce. Proigrao ga je Dybala, no bio je previše iskosa desno da bi svojim udarcem ozbiljnije ugrozio vrata Sassuola. U 87. minuti priliku je dobio i Marko Pjaca, ušavši u igru umjesto ponovno odličnog Dybale. Samo minutu kasnije Sassuolo je mogao zakomplicirati život Juventusu. Sam je na Buffona izašao Politano, prešao ga i iz teškog kuta uputio loptu prema Juventusovom golu, ali s crte izbija Lichtsteiner. Do kraja susreta mreže su mirovale, Higuain je počeo opravdavati uložene milijune, pred Mandžukićem su teški dani.

• Obrisan korisnik11.09.2016. u 09:26
    Pojačali su se na svim pozicijama tako da mogu igrati kvalitetno u prvenstvu i ligi prvaka..Manđo će se morati navikavati na klupu ako uskoro ne krene sa golovima. Bit će čudo ako ostane u juventusu do kraja sezone. Sjećam se kad su vodili protiv Bayerna 2:0 u Berlinu u četvrtfinalu lige prvaka... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.09.2016. u 22:33