Mihaela Bradovski • nedjelja, 11.09.2016.

Vremenske nepogode uništile su nogometnu nedjelju u Italiji, dva susreta su prekinuta zbog lošeg vremena, a tri su ipak privedena kraju. Za iznenađenje se pobrinuo Udinese koji je uzeo sva tri boda na gostovanju u Milanu lijepim golom Stipe Perice iz 88. minute

Milan - Udinese 0:1

Montellina momčad doživjela je novi težak udarac. Upisala je poraz na svom stadionu od Udinesea 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Stipe Perica.

Talijanski mediji bili su vrlo kritički nastrojeni prema Milanovom prijelaznom roku, klub sa San Sira odbio je velik broj igrača i Montella baš i nema tako snažnu momčad na raspolaganju, no još uvijek ima bolji izbor nego Iachini na klupi Udinesea.

To mu je malo značilo u ovom susretu, njegova momčad vrlo teško stvarala je izgledne prilike te je na kraju upisala i poraz i to u samoj završnici susreta.

U 88. minuti Baduje ubacio loptu u kazneni prostor, do nje je došao Perica koji puca iz prve, lopta pogađa Abatea i vara Donnarummu te ulazi u mrežu.

Do kraja promjena nije bilo i domaćin ostaje bez bodova. Perica je ušao u igru u 60. minuti umjesto Thereaua dok su Mario Pašalić i Andrija Balić cijelu utakmicu odgledali s klupe.

Atalanta - Torino 2:1

Dvoboj u Bergamu bio je zanimljiv zbog debija iz Cityja "protjeranog" Joea Harta, no engleski reprezentativac neće se po najboljem sjećati svog debija. Kumovao je prvom golu domaćina i upisao je poraz 2:1.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, Atalanta je tu bila bolji i opasniji protivnik, ali njezini igrači nisu bili precizni.

Do vodstva su prvi stigli gosti koji eu u 54. minuti poveli s 1:0 lijepim golom Iaga Falquea iz slobodnog udarca s 18 metara, ali kratko su imali prednost.

Već dvije minute kasnije Freuler izvodi korner, Hart je prekratak u istrčavanju i samo prenosi loptu do Masiella koji iz blizine pogađa nebranjena vrata.

Na ulasku u zadnjih deset minuta uslijedio je potpuni preokret, Lorenzo de Silvestri skrivio je kazneni udarac koji u pogodak pretvara Franck Kessie.

Chievo - Lazio 1:1

U dvoboju u Veroni svakom po bod. Chievo je imalo vodstvo protiv Lazija, međutim gosti su došli do poravnanja i zasluženog boda.

Domaćin je poveo početkom drugog dijela pogotkom Gamberinija, ali vrlo brzo, već tri minute kasnije De Vrij postavlja konačnih 1:1.

Ivan Vargić nije dobio priliku na golu Rimljana, branio je Marchetti.

Susret u Genovi između Genoe i Fiorentine prekinut je zbog lošeg vremena u 28. minuti dok je prekid dugo trajao i u Rimu gdje su Roma i Sampdoria ipak nastavili utakmicu.

Roma je prije prekida gubila 2:1, ali je na kraju ipak slavila 3:2. Mohamed Salah doveo je Romu u vodstvo da bi Muriel i Quagliarella donijeli preokret. Ipak u drugom dijelu Džeko poravnava, a onda Totti iz penala u sudačkoj nadoknadi donosi pobjedu Rimljanima. Ante Budimir u 62. minuti zamijenio je Muriela.

• Obrisan korisnik11.09.2016. u 17:54
    Perica je u životnoj formi, nakon što je zadnje 3-4 utakmice izvlačio U-21 vrstu i u Udineseu malo igra ali vrlo učinkovito. Svaki normalan izbornik bi ga pozvao za sljedeću reprezentativnu akciju i dao mu koju minutu, kad je već očito da realizacija A vrste šteka, ali u Hrvatskoj ništa nije... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.09.2016. u 17:52
    Lopta pogodila igrača Milana u trbuh i promijenila smjer.
  • narada10811.09.2016. u 17:50
    neko će zaraditi miljune i miljune na tom dečku....koji talenat!