Genoa
Genoa 1:0 Fiorentina
Fiorentina

Dario Dodić • četvrtak, 15.12.2016.

Genoa i Fiorentina napokon su završili utakmicu trećeg kola Serie A koju su započeli još 11. rujna, ali je prekinuta nakon nešto više od 27 minuta zbog općeg potopa. Nastavak je bolje odradila momčad Ivana Jurića te je s 1:0 došla do sva tri boda...

11. rujna Genoa i Fiorentina započeli su dvoboj trećeg kola Serie A na Luigi Ferrarisu, ali je sudac Luca Banti u dogovoru s kapetanima susret prekinuo nakon 27 minuta i 30 sekundi zbog jakog pljuska.

U najavi nastavka susreta trener domaćih Ivan Jurić kazao je da ne zna kako pripremiti ovakvu utakmicu, koliko god to čudno zvučalo, jer igra se samo 60-ak minuta, a igrači idu na odmor nakon 18. Na kraju je njegova priprema ispala odlična jer Genoa je s 1:0 svladala Fiorentinu.

Gostujući trener započeo je s Nikolom Kalinićem na klupi, dok su Milan Badelj i Hrvoje Milić bili na travnjaku od prve, odnosno 28. minute. Propozicije Serie A dozvolile su trenerima promjene igrača, čak je i sudac promijenjen, večerašnji dio utakmice sudio je Marco Guida.

Bolje su se na otvaranju snašli domaći igrači te su nakon manje od deset minuta igre, službeno u 37. minuti, došli do vodstva. S lijeve je strane ubacio Ninković, lopta je preletjela čitav peterac Fiorentine, a na drugoj vratnici ju je u padu Darko Lazović pospremio u mrežu.

Bilo je to sve u kratkom prvom poluvremenu, a već nakon osam minuta drugog dijela trener Viola Paulo Sousa u igru je ubacio Kalinića umjesto Milića. Hrvatski se napadač u svakom napadu trsio doći do pogotka za izjednačenje, ali nije mu to pošlo za nogom. Bolji je bio gost u drugom dijelu, a najbliže su pogotku bili u 59. minuti kada je Zarate opalio s više od 20 metara i pogodio gredu. S druge je strane Rigoni mogao povećati vodstvo Genoe, ali zaustavila ga je vratnica. Neće žaliti za propuštenom prigodom jer je Genoa uzela važne bodove vrijedan desete pozicije na ljestvici.

Darko Lazović Goal - Genoa 1-0 Fiorentina 15... by FootballHD7