Vardar Skoplje 32:31 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb tijesno poražen na gostovanju kod skopskog Vardara

Mihaela Bradovski • utorak, 13.09.2016.

U susretu drugog kola SEHA lige PPD Zagreb gostovao je u Skoplju kod Vardara i upisao prvi ovosezonski poraz. Favorizirani domaćin odnio je pobjedu 32:31...

Visoka pobjeda Vardara protiv Veszprema bilo je upozorenje Zagrebašima da ih u Skoplju očekuje već sada vrlo dobar domaćin koji u susret ulazi kao favorit. No i uoči susreta Veselin Vujović najavljivao je borbu i pokušaj uzimanja punog plijena bez obzira na snagu Makedonaca.

I u ovom susretu nije bilo Domagoja Pavlovića i Luke Šebetića važnih Zagrebovih karika koje su out duže vrijeme i tamo će još neko vrijeme ostati.

Zagreb je u Skoplju odigrao dobrih uvodnih 20 minuta kada je imao i vodstvo, no domaćin se u završnici prvog poluvremena ipak probudio, napravio seriju 8:4 i s prednosti 19:16 otišao na odmor.

Gosti su i u drugo poluvrijeme ušli dobro, trebalo im je manje od deset minuta da uhvate zaostatak i golom Stipe Mandalinića poravnaju na 22:22.

Potpuni preokret Zagrebaši ipak nisu uspjeli napraviti, nakon što su uhvatili priključak, dozvolili su domaćinu novo odvajanje na plus tri i do kraja susreta Zagreb više nije imao nijedan napad za poravnanje.

U zadnjoj minuti kada je Luka Cindrić zabio za 32:30, bilo je jasno da puni plijen ostaje u Skoplju. Miklavčićev gol u zadnjim sekundama samo je ublažio poraz gostiju.

"Vrlo teška utakmica s tijesnim rezultatom. Uvijek je teško igrati protiv Zagreba koji ima dobru momčad i dobrog trenera. U ovom susretu bili smo dobri u napadu, ali obrana je štekala i bilo je neizvjesno do samog kraja. Potrošili smo puno energije protiv Veszprema, no u konačnici je najvažnije da smo uzeli sva tri boda koja nam omogućuju čuvanje vrha", rekao je trener Vardara Raul Gonzalez.

U domaćem sastavu Alex Dujšebajev postigao je osam golova, a Timur Dibirov sedam, Ivan Karačić zabio je tri, Luka Cindrić jedan, a Ivan Čupić nije bio među strijelcima. Kod Zagreba Stipe Mandalinić postigao je devet golova, a Josip Valčić pet.