Celje Pivovarna L. 29:40 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Vardar projurio Celjem i učvrstio prvu poziciju

Mihaela Bradovski • subota, 17.09.2016.

U susretu sedmog kola SEHA lige Vardar je u gostima kod Celja upisao visoku pobjedu 40:29 i tako dodatno učvrstio vodeću poziciju na ljestvici...

Najavljivane neizvjesnosti u Celju nije bilo. Vardar je lakoćom stigao do pobjede 40:29 riješivši sve dvojbe već u prvom poluvremenu. Domaćin se dobro držao tek u prvoj četvrtini utakmice nakon čega je sve bilo na strani Vardara.

Ključni trenuci događali su se sredinom prvog poluvremena kada je kod 7:7 krenula velika serija Vardara, gosti su predvođeni raspoloženim Dibirovim napravili seriju čak 8:1 i uspjeli se odvojiti.

Sredinom drugog poluvremena Celje je uspjelo smanjiti zaostatak na 28:23, ali vrlo brzo uslijedio je novi odgovor gostiju koji u svega nekoliko minuta odlaze na dvoznamenkastu prednost i u nastavku mirno odrađuju posao.

"Zabili smo puno laganih golova iz kontranapada. Celje je dobra momčad i znamo da nas očekuje još jedna utakmica u ovoj dvorani. Nisam bio siguran hoćemo li slaviti, a sada sam zabrinut jer nas očekuje ovdje gostovanje i u Ligi prvaka, teško je za očekivati da će domaćin imati dva puta ovako lošu večer", komentirao je Arpad Šterbik.

Šterbik je skupio 15 obrana, a kod gostiju Dibirov je postigao osam golova, Rogerio Moraes Fereirra šest, Vuko Borozan pet, Luka Cindrić četiri, a Ivan Čupić jedan. Kod poraženih Luka Žvižej postigao je osam golova, a Žiga Mlakar jedan.