Nexe Našice 28:27 Meškov Brest
Meškov Brest

Nexe napravio što Zagreb nije uspio, u Našicama pao Meškov Brest

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 17.10.2016.

U četvrtom kolu Lige prvaka Meškov Brest u subotu je bio bolji od PPD Zagreba u Areni, a danas su Bjelorusi gostovali u Našicama gdje su poraženi od Nexea 28:27...

Meškov nije uspio napustiti Hrvatsku sa stopostotnim učinkom. Dobru igru protiv Zagreba iz subotnjeg susreta u Ligi prvaka, Meškov nije pokazao i u Našicama gdje je Nexe bio bolji s 28:27 i nanio Bjelorusima drugi ovosezonski poraz u regionalnoj ligi.

Nikad jači Meškov napokon je poražen, Nexe ga je zadnji put svladao još prije četiri godine, ali u ovom susretu bio je bolji i golom Hercega u završnici susreta stigao je do iznenađenja.

Gosti su prvi došli do prednosti kada su poveli 6:3, ali Nexe je do odlaska na odmor uspio okrenuti dvoboj i na poluvremenu imao je prednost 14:13.

U drugom dijelu gosti su vratili prednost na svoju stranu i sredinom poluvremena u dva navrata imali su dva gola prednosti, ali Sršen i Zrnić vratili su domaćina u igru i poravnali na 24:24.

Isti dvojac igrao je važnu ulogu i u završnici gdje su donijeli prednost Nexeu koju je Stojković iz sedmerca anulirao, ali Mirko Herceg u zadnjoj minuti zabija za pobjedu.

U posljednjem napadu gosti gube loptu bez upućenog udarca na gol i Nexe dolazi do druge ovosezonske pobjede u ovom natjecanju.

Predvodio ga je Vedran Zrnić s deset golova, a na drugoj strani Vladislav Ostrouško zabio je sedam golova.