RK Zagreb 28:21 Gorenje Velenje
Gorenje Velenje

PPD Zagreb bez većih problema do pobjede protiv Gorenja

Mihaela Bradovski • utorak, 20.09.2016.

Rukometaši PPD Zagreba ugostili su Gorenje iz Velenja i upisali su pobjedu 28:21 u susretu koji je bio lišen rezultatske neizvjesnosti. Plinari su glatko slavili i tako zadržali korak s vodećima...

PPD Zagreb opravdao je ulogu favorita u susretu protiv Gorenja i glatko je slavio s 28:21. Gosti iz Slovenije nisu ozbiljnije zaprijetili, bio je to jednosmjeran susret u kojem je sve bilo na strani domaćina.

Ivan Stevanović u ovom dvoboju dobio je odmor i Veselin Vujović koristio je Matevža Skoka koji je skupio 13 obrana i dao svoj doprinos u pobjedi domaćina.

Već u prvom dijelu PPD se odvojio, do poluvremena je stekao ugodnu prednost i na odmor otišao s vodstvom 13:7. Na početku drugog poluvremena Gorenje je smanjilo zaostatak na četiri razlike, ali bliže od toga nije došlo. S dva gola Miklavčiča i jednim Mandalinića, domaćin se ponovno odvojio i dalje mirno održavao razliku.

Završilo je 28:21 za Zagreb koji u trećem ovosezonskom susretu upisao drugu pobjedu, jedini poraz i dalje je onaj od lidera Vardara u Skoplju.

Najbolji kod PPD Zagreba u ovom susretu bili su Stipe Mandalinić s devet golova i David Miklavčič s pet. Kod gostiju Rok Golčar postigao je šest, a Vid Levc pet golova.