Liga prvaka, skupina B, 1. kolo, 24.09.2016, 18:30 h
Celje Pivovarna L. 30:28 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb porazom u Celju otvorio nastup u Ligi prvaka

Mihaela Bradovski • subota, 24.09.2016.

Prva utakmica u Ligi prvaka u novoj sezoni nije bila uspješna za PPD Zagreb. Hrvatski prvak gostovao je u Celju i upisao poraz 30:28...

Veselin Vujović još uvijek ne može računati na kompletan kadar, zbog ozljeda i dalje jako nedostaju Pavlović i Šebetić, a to se osjetilo i u Celju. Zagreb je Ligu prvaka otvorio porazom od domaće Pivovarne Laško u susretu u kojem su gosti bili konstantno za petama, ali Slovenci su na kraju ipak prelomili susret.

Dobar nastup u Skoplju protiv Vardara napunio je Zagrebaše optimizmom i vjerovali su da u ovom susretu mogu do pobjede, no u konačnici nijanse su ipak bile na domaćoj strani, nedostajalo je više raspoloženih igrača uz Stipu Mandalinića koji je odigrao sjajnu utakmicu i Pivovarna je na kraju slavila 30:28.

Zagreb je imao dobar ulazak u utakmicu, u početnim minutama istaknuo se David Miklavčič koji je postigao tri pogotka za Zagrebovo vodstvo 5:3, domaćin se ubrzo vratio u utakmicu i do kraja poluvremena vodila se ravnopravna bitka u kojoj nije bilo odvajanja. Domaćin je na odmoru imao vodstvo 14:13, a prvo ime susreta već tada bio je Mandalinić koji je u prvih pola sata zabio sedam golova.

Na početku drugog poluvremena PPD Zagreb još jednom došao je do dva gola prednosti i poveo je sa 17:15 te su Celjani sljedeće vodstvo imali tek u drugoj polovici drugog poluvremena.

Tu je uslijedila serija domaćina, nije pomogla niti minuta odmora koju je pozvao Vujović i Celjani su golom Poteka pobjegli na 25:22.

Do kraja susreta Zagreb je bezuspješno pokušavao doći do poravnanja, ali najviše što se približio bilo je u nekoliko navrata na gol zaostatka. Kada je Povilas Babarskas u završnici zabio za 30:27, priči je bio kraj.

U sljedećem kolu PPD Zagreb imat će priliku na svom parketu doći do prve pobjede kada će ugostiti Szeged dok Celje ide na teško gostovanje kod Rhein Neckar Löwena.