Filip Ivić odveo Kielce do pobjede, Mahe donio remi Flensburgu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 25.09.2016.

Uz dvoboj u Celju, odigrana su još dva susreta Lige prvaka rukometaša, Flensburg i Veszprem su remizirali, a Kielce je slavilo u Bjelorusiji...

Flensburg - Veszprem 24:24

Odlično otvaranje Lige prvaka u Njemačkoj gdje je Flensburg tražio 100. domaću pobjedu u europskim kupovima, ali na kraju je zadovoljan bodom. Gosti su bili bliže pobjedi, od rane faze susreta Flensburg nije mogao do vodstva, a do boda je stigao golom Kentina Mahea u posljednjim trenucima susreta.

Tijekom drugog poluvremena gosti su vodili s 18:12, imali su susret pod kontrolom, ali domaćin se fanatično borio i vratio u utakmicu, a gol Mahea šest sekundi prije kraja bio je nagrada Flensburgu za vjeru i borbenost.

"Borili smo se do posljednjih sekundi. Napravili smo puno pogrešaka u napadu, ali obrana i vratari donijeli su nam remi u ovom susretu", istaknuo je Holger Glandorf.

Mahe je susret završio s devet golova, a Glandorf je dodao pet. Kod Veszprema Momir Ilić postigao je sedam golova, Laszlo Nagy šest, a od Hrvata Renato Sulić zabio je dva gola, a Marko Kopljar jedan.

Meškov Brest - Vive Tauron Kielce 24:29

Branitelj naslova krenuo je pobjedom u Bjelorusiji kod Meškova u susretu u kojem je domaćin na poluvremenu imao 14:11, ali u drugom dijelu ukazao se Filip Ivić. Hrvatski vratar zaključao je vrata i na krilima njegovih obrana gosti su napravili preokret.

Drugo poluvrijeme bilo je potpuno drugačija priča u odnosu na prvo, Kielce je dominiralo i to razdoblje na kraju je dobilo s 18:10 te na pravi način krenulo u obranu naslova.

"Čestitke Kielceu, nadali smo se da možemo do pobjede, ali igrali smo loše u drugom dijelu. U prvom poluvremenu naš vratar bio je bolji i zato smo imali prednost na odmoru, no od 10. do 25. minute drugog dijela igrali smo loše, a Ivić je bio na najvišoj razini. Teško je igrati protiv momčadi koje tako okrutno kazne vaše pogreške", rekao je domaći trener Sergej Bebeško.

Što se tiče napadačkog dijela, čak 12 igrača Kielcea bilo je među strijelcima, najviše golova postigao je Krzysztof Lijewski njih šest, a Manuel Štrlek zabio je dva. Kod domaćina šest golova postigao je Rastko Stojković.