Montpellieru neočekivan poraz u gostima kod Ivryja

Mihaela Bradovski • četvrtak, 29.09.2016.

Glavnina utakmica drugog kola francuskog prvenstva je iza nas, a iznenađenje priredio je Ivry koji je svladao u dramatičnom dvoboju Montpellier...

Iznenađenje drugog kola priredili su rukometaši Ivryja koji su svladali Montpellier s 30:29. Na krilima raspoloženog vratara Francoisa Chapona koji je skupio 17 obrana, Ivry je uzeo puni plijen.

Bio je to napet dvoboj svih 60 minuta, nekih velikih odvajanja nije bilo, a Ivry je bio taj koji je kontrolirao rezultat većim tijekom susreta. U završnicu se ušlo s poravnatih 29:29, na ulasku u zadnju minutu Chapon je obranio pokušaj Fabregasa da bi deset sekundi prije kraja Micke Brasseleur zabio za pobjedu Ivryja.

Predvodili su ga uz Chapona Morten Vium Troelsen s devet golova, Micke Brasseleur sa šest te Benjamin Bataille s pet pogodaka. Kod poraženih Vincent Gerard imao je 14 obrana, šest golova postigao je Fabregas, a po pet Mathieu Grebille, Jure Dolenec i Michael Guigou.

Iako su mu vratari podbacili i skupili tek pet obrana, Nimes je u gostima lako stigao do pobjede protiv novaka Sarana s 39:31. Saran je u prvom kolu iznenadio u gostima i otkinuo bod St. Raphaelu, ali u ovom susretu bio je u podređenom položaju.

Već na poluvremenu bilo je 24:11 za Nimes, prednost gostiju iznosila je i plus 15 tijekom susreta i pobjeda niti u jednom trenutku nije bila pod znakom pitanja. Napadački su se istaknuli Snorri Stein Gudjonsson s osam golova te Pawel Podsiadlo sa sedam. Kod domaćina Jean-Jacques Acquevillo postigao je sedam golova, a Evaris Muyembo pet. Tomi Vozab bio je strijelac četiri puta iz osam pokušaja.

Mate Šunjić odradio je dobar posao protiv Aixa i skupio 15 obrana, ali Creteil je unatoč tome doživio visok poraz. Očekivalo se više od gostiju koji su napadački potpuno podbacili i iako je Šunjić imao tri obrane više od protivničkih vratara, Aix je slavio s čak 32:22.

Čak 16 izgubljenih lopti gostiju na kraju je presudilo te je Aix lako došao do slavlja koje mu je donijelo trenutno vodeću poziciju na ljestvici. Predvodili su ga Gabriel Loesch sa sedam golova, Aymeric Minne sa šest te Mohamed Mamdouh s pet pogodaka. Kod poraženih Hugo Descat postigao je osam golova.

Do prve pobjede došao je Dunkerque koji je na svom parketu svladao Cesson s 27:25. U prvom kolu domaćin je visoko poražen u gostima kod Chamberyja, ali ovdje je odigrao bolju utakmicu i zasluženo slavio.

Presudilo je loše razdoblje gostiju krajem prvog i početkom drugog dijela kada je Dunkerque napravio preokret i serijom 8:0 preuzeo vodstvo, poveo s četiri razlike i do kraja susreta nije dopustio gostima posjed za poravnanje.

Benjamin Afgour postigao je sedam golova uz stopostotan učinak, gol manje zabio je Baptiste Butto, a Marko Mamić dodao je četiri gola iz devet pokušaja. U gostujućem sastavu Jeremy Suty postigao je sedam golova, a Allan Villeminot pet.

Zvučni dvoboj između Nantesa i Chamberyja završen je pobjedom Nantesa koji je bio bolji s 30:27. Domaćin je susret riješio u zadnjih 20 minuta, do tada se igralo praktički gol za gol, a onda se Nantes uspio odvojiti i do kraja iskontrolirati rezultat.

Odličan je bio Nicolas Claire s devet golova, Nicolas Tournat dodao je sedam, a Cyril Dumoulin 15 obrana. Jerko Matulić upisao je jedan pogodak. Kod Chamberyja Melvyn Richardson postigao je šest golova, a Damir Bičanić jedan. Raspoložen je bio i Nantesov vratar Yann Genty sa 17 obrana.