Liga prvaka, skupina B, 2. kolo, 28.09.2016.
Rhein-Neckar Löwen 31:30 Celje Pivovarna L.
Celje Pivovarna L.

Rhein-Neckar Löwen čupao pobjedu protiv Celja

Mihaela Bradovski • četvrtak, 29.09.2016.

Prvi susret drugog kola Lige prvaka odigran je u Njemačkoj gdje je Rhein-Neckar Löwen ugostio Celje i uz dosta muke izvukao pobjedu 31:30. Eksperiment Nicolaija Jacobsena umalo je skupo plaćen, ali Löwen je ipak na kraju stigao do pobjede...

Neizvjesnije nego što se očekivalo bilo je u Frankfurtu gdje je Rhein-Neckar Löwen ugostio momčad Celja. Iako je domaćin u susret ušao kao favorit, Celjani su mu stvorili velike probleme i mogli su čak i do pobjede.

Njemački mediji za umalo izgubljenu utakmicu krive trenera domaćina Nicolaija Jacobsena koji je tvrdoglavo igrao bez vratara u dobrom dijelu drugog poluvremena što je u konačnici kažnjavao i vratar Celjana Ivan Gajić, strijelac tri pogotka.

U drugom poluvremenu imao je domaćin i pet golova prednosti, vodio je 22:17, ali Celjani su vrlo brzo počeli kažnjavati domaću taktiku i okrenuli su meč.

15 minuta prije kraja Gajić je zabio za vodstvo gostiju 27:24 što je bio znak za alarm na domaćoj klupi. Nekako su se Nijemci ipak uspjeli izvući, vratiti se u utakmicu i na kraju pogotkom Kima Ekdala Du Rietza stigli su do pobjede.

U pobjedničkom sastavu istaknuli su se Du Rietz sa sedam i Hendrik Pekeler s pet golova, a kod poraženih Miha Zarabec postigao je sedam golova dok je Žiga Mlakar dodao pet.