Liga prvaka, skupina B, 2. kolo, 01.10.2016, 20:00 h
RK Zagreb 24:26 OTP Bank Pick Szeged
OTP Bank Pick Szeged

Szeged odnio pobjedu iz Arene, loša završnica Zagreba

Branimir Korać • subota, 01.10.2016.

Rukometaši PPD Zagreba u vrlo važnom dvoboju u skupini Lige prvaka poraženi su na svom parketu od Szegeda s 26:24. Tijekom cijelog susreta Plinari su se mučili, ipak imali priliku u završnici, ali nekoliko vezanih pogrešaka Mandalinića u napadu odveo ih je u poraz...

PPD Zagreb u prva dva kola računao je na minimalno dva boda, nadao se maksimalnom učinku, a nakon što su ti susreti odigrani, nema niti bod. I u Celju i u Zagrebu protiv Szegeda tijesno je poražen, ali u oba susreta odigrao je ispod očekivanja. Ukoliko Plinari žele nešto napraviti u Europi ove sezone, morat će znatno podići igru u oba smjera.

Szeged je uoči sezone doživio dosta promjena u momčadi i trebat će vremena da se linije uigraju, međutim i takav je bio bolji od Zagreba te zasluženo slavio. Mađari su znali iskoristiti Zagrebove pogreške, a njih definitivno nije manjkalo.

Od početka je bilo jasno da to neće biti lagan posao. Szeged je dobro otvorio utakmicu, Zagreb se dosta mučio u napadu i teško dolazio do pogodaka, ali ipak bio je tu negdje, nije dopustio gostima veći bijeg od dva razlike.

Domaćin je napokon poveo sredinom prvog dijela golom Markovića, uspio se odvojiti i na tri gola viška, ali do odlaska na odmor Szeged je uhvatio priključak i na poluvremenu je bilo 12:12.

U drugom dijelu nastavak neizvjesne borbe, Szeged je nešto lakše realizirao svoje napade i u završnih pet minuta ušao je s vodstvom 23:22.

Imali su tu domaćini priliku nakon što je Vori izborio sedmerac, a Horvat ga realizirao, Szeged nije iskoristio svoj napad, ali nije niti Zagreb.

Prvu pogrešku napravio je Mandalinić, u kontru je pobjegao Kallman i zabio za 24:23. U sljedećem napadu Mandalinić još jednom poklanja loptu Mađarima, ovaj put kontru realizira Šoštarić za velikih plus dva.

Nakon brze realizacije Markovića, gosti nisu iskoristili napad i Zagreb je dobio još jednu priliku za povratak, ali udarac Mandalinića minutu prije kraja brani Šego. odmah nakon toga Obranović podiže na plus dva i priči je kraj.

Zagreb je u teškoj situaciji, krenuo je porazima protiv izravnih konkurenata za prolaz i što je vrlo važno, uz loš dojam.

Šest pogodaka kod Zagreba postigao je Zlatko Horvat dok su po pet dodali Marković i Mandalinić, a kod gostiju po šest golova postigli su Šoštarić i Gorbok.