Cedevita pregažena u Beogradu, u sezonu ušla omjerom 0-2

Branimir Korać • ponedjeljak, 03.10.2016.

Nakon lošeg nastupa u Zagrebu protiv Budućnosti i poraza na startu ABA sezone, Cedevita je imala težak posao i morala se vaditi u Beogradu protiv Crvene zvezde. Nije uspjela, odigrala je još jednu skromnu utakmicu, potpuno je nadigrana i zasluženo poražena 88:64...

Cedevita ima ulazak u sezonu potpuno suprotan od očekivanja. Ako poraz u Beogradu protiv Crvene zvezde nije nešto neočekivano, barem se očekivala ta startna pobjeda protiv Budućnosti stoga nitko u klubu i oko njega ne može biti niti malo zadovoljan onim što se događa na startu. Dva poraza protiv iole jačih protivnika i to dva glatka poraza, a što je najporaznije, Cedevita je izgledala dosta loše na parketu.

Teško je pronaći segment igre za koji se može reći da je funkcionirao i Crvena zvezda dominirala je susretom.

Nakon što je Marko Arapović doveo Cedevitu u vodstvo u prvom napadu, uslijedilo je gotovo sedam minuta bez poena gostiju, Crvena zvezda je pobjegla na 11:2, a na prve sljedeće poene iz igre Cedevita je čekala čak do početka druge dionice kada je Džanan Musa smanjio na 15:9.

Do odlaska na poluvrijeme nije dopušteno domaćinu veliko odvajanje, držala se Cedevita tu negdje na rubu dvoznamenkastog zaostatka, ali ulazak u drugi dio bio je jako loš.

Nakon povratka iz svlačionice Cedevita je izgledala totalno pogubljeno, domaćin s puno više energije i raznovrsnosti u igru, napad Cedevite potpuno zakočen i nije trebalo dugo čekati na probijanje razlike od 20 poena.

Na poluvremenu je bilo 38:32 za domaćina, a već sredinom treće četvrtine Crvena zvezda vodila je s ogromnih 57:36 i bilo je posve jasno da će gosti upisati drugi poraz.

Do kraja susreta Beograđani su rutinski odrađivali posao, Cedevita je jedva čekala kraj susreta i prekid još jedne muke te se okrenula sljedećem protivniku. 6. listopada u Zagreb dolazi MZT Skoplje protiv kojeg Cedevita mora popraviti dojam i upisati pobjedu pod svaku cijenu.

U ovom susretu najefikasniji bio je onaj najmlađi, Musa s 12 poena, Ra'Shad James dodao je 11 poena i pet skokova, a Karlo Žganec deset poena. Kod domaćina Marko Simonović ubacio je 16 poena, a Charles Jenkins 15. Stefan Jović imao je čak 16 asistencija, jednako kao i cijela Cedevitina momčad.