Budućnost ipak prejaka za Zadrane

Petar Jenjić • nedjelja, 02.10.2016.

U prvom susretu drugog kola ABA lige košarkaši Zadra upisali su prvi poraz, a bolja je u Podgorici bila momčad Budućnost i to rezultatom 105:89...

Niti dva dana nakon pobjede nad FMP-om i prije nego su se svi dojmovi potpuno slegnuli, pred košarkašima Zadra bilo je jedno od najtežih gostovanja, ono u Podgorici kod Budućnosti. Crnogorska je momčad uspješno u četvrtak otvorila novu abaligašku sezonu pobjedom u Zagrebu protiv Cedevite.

Zadrani su jako dobro otvorili utakmicu te veći dio prve dionice bili u prednosti. Ivan Marinković je nastavio gdje je stao u petak, a svoj je napadački učinak popravio i Mislav Brzoja.

Domaći su košarkaši ubacili u brzinu više te u dvije i pol minute druge dionice napravili seriju 11:0, otišli na devet poena prednosti te je održavali do kraja poluvremena. Shawn James je stvarao najviše problema, kako u obrani sa tri blokade, tako i u napadu sa 12 poena.

U nastavku susreta Zadrani nisu mogli parirati Budućnosti, koja ih je tjerala na dosta pogrešaka u napadu. Polovicom treće dionice tricom Nemanje Vranješa Podgoričani su prvi puta otišli na 20 poena prednosti (70:50).

Do kraja su susreta Zadrani pokušali dostići zaostatak, no bio je prevelik. U jednom su trenutku došli na osam poena minusa (91:83), ali više od toga nije išlo pa je Budućnost upisala drugu pobjedu ove sezone.

Domaćine je do pobjede predvodio Sead Šehović sa 26 koševa (6/8 za dva, 4/9 za tricu, slobodna bacanja 2/3) i šest asistencija, dok su po 18 poena postigli Shawn James (8/11 za dva, slobodna bacanja 2/5) uz sedam skokova i Boris Savović (477 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 4/6).

Najefikasniji je u redovima Zadrana bio Boris Barać sa 23 poena (7/10 za dva, 1/4 za tricu, slobodna bacanja 6/8) i sedam skokova, dok su po 18 koševa ubacili Mislav Brzoja (5/8 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 2/3) uz pet asistencija i Ivan Marinković (7/11 za dva, slobodna bacanja 4/5).