Branimir Korać • nedjelja, 02.10.2016.

S velikim zanimanjem očekivao se prvi nastup Cibone u novoj sezoni, bilo je zanimljivo vidjeti kako će Damir Mulaomerović raspodijeliti minutažu i kako će Cibona izgledati na terenu. Prvi ispit uspješno je odrađen, u Laktašima je svladana Igokea sa 71:61...

Igokea je bila prvi ispit za Cibonu u novoj sezoni i to gostovanje apsolvirano je pobjedom. Cibosi su odradili odličan posao, slavili su 71:61 predvođeni Šakićem, Žižićem i Joksimovićem koji su pokazali da će biti nositelji igre u novoj sezoni.

Domaćin je iza sebe imao već dvije natjecateljske utakmice u kvalifikacijama za Fibinu Ligu prvaka gdje je igrao protiv Mornara, na svom parketu tijesno je slavio, a u gostima visoko izgubio te je ostao bez plasmana u Ligu prvaka ove sezone. S druge strane Cibona je imala samo prijateljske provjere i ovoj joj je bila prva natjecateljska utakmica.

Od početka je napad funkcionirao dobro, Cibona se vrlo brzo odvojila i već na polovici prve četvrtine stigla je do visoke prednosti 17:8. Igokea nije imala nikakav odgovor i prva dionica završena je s 28:15 za Cibose.

S dobrom igrom nastavilo se i početkom druge četvrtine kada Cibosi nastavljaju seriju i već na polovici tog dijela igre imali su prednost čak 42:22 da bi preko Draška Albijanića Igokea uspjela smanjiti zaostatak do odlaska na poluvrijeme i približiti se na 44:33.

I u drugo poluvrijeme bolje je ušla Cibona koja je u 26. minuti imala plus 14 da bi domaćin do kraja četvrtine napravio seriju 10:0 i nagovijestio moguće probleme.

Njih ipak nije bilo, Cibona je zadnju četvrtinu otvorila s čak 15:0, potpuno je razbila domaćina i mirno dovršila posao na prvom ovosezonskom gostovanju.

Željko Šakić bio je najefikasniji s 18 poena i devet skokova, Ante Žižić dodao je 17 poena i osam skokova, Nebojša Joksimović 14 poena i šest asistencija, a lijepo je za vidjeti 27 minuta i deset poena uz šest asistencija za mladog Žana Marka Šiška. Kod domaćina Albijanić je ubacio 14 poena.

• narada10802.10.2016. u 20:39
    Predsjednik tužan, jer je morao gledati kako ekipa iz grada kojeg je htio vidjeti pod bombama odnosi pobjedu iz njegovog doma. A nije mu pomagao ni Milošević ;-)