Mornar promašio zicer za pobjedu, slavlje Krke protiv Karpoša

Petar Jenjić • subota, 01.10.2016.

Odigrana su još dva susreta prvog kola ABA lige, a pobjede su upisali košarkaši Krke protiv Karpoš Sokolija rezultatom 81:64 te Partizan na gostovanju kod Mornara 57:58...

Košarkaši Krke bez većih su problema nadigrali Karpoš Sokoli, koji se pokazao u vrlo lošem svjetlu u svom debiju među abaligaškim društvom. Utakmica je već bila riješena na poluvremenu jer su domaćini imali 24 koša viška. Domaćini su malo popustili u trećoj dionici pa je makedonska momčad smanjila konačni zaostatak.

Krku je predvodio Marko Luković s 19 poena (šut iz igre 7/16, slobodna bacanja 3/3), dok je Matic Rebec (6/11 iz igre, slobodna bacanja 2/2) ubacio 14 poena uz osam asistencija i tri ukradene lopte.

Goste je predvodio Dragan Zeković s 13 koševa (šut iz igre 5/7, slobodna bacanja 1/2).

Partizan je napravio puno promjena u odnosu na prošlu sezonu, a u prvom je kolu išao na gostovanje kod još jednog debitanta, crnogorskog Mornara. U vrlo napetom dvoboju momčadi su se iz minute u minutu izmjenjivale u vodstvu, sve do kraja utakmice.

Pobjednički je koš za Partizan ubacio Novica Veličković, da bi na drugoj strani Lamont Jones promašio zicer za pobjedu te „pomogao“ gostima da se vrate u Beograd sa prvim bodovima.

Jedini je dvoznamenkast u redovima Partizana bio William Hatcher s 11 poena (3/7 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 2/3).

Najefikasniji je kod Mornara bio Antabia Waller s 15 ubačaja (2/6 za dva, 3/8 za tricu, slobodna bacanja 2/2), dok je Lamont Jones ubacio 14 koševa (5/11 za dva, 0/3 za tricu, slobodna bacanja 4/6).