Crvena zvezda lakoćom do pobjede protiv MZT-a

Branimir Korać • petak, 30.09.2016.

Košarkaši Crvene zvezde nisu imali nikakvih problema u susretu prvog kola ABA lige. Ugostili su MZT iz Skoplja i već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika...

Snažan i ozbiljan ulazak u utakmicu i lagan put do pobjede. Crvena zvezda najavila je borbu za naslov prvaka ABA lige rutinskom pobjedom na startu protiv MZT-a.

Beograđani su odradili vrlo dobru utakmicu i na kraju su zasluženo i očekivano slavili. Neizvjesnosti nije bilo, ona je nestala vrlo brzo i do kraja susreta bilo je samo pitanje s kolikom prednosti će domaćin slaviti.

Prvo odvajanje domaćin je imao u završnici prve četvrtine kada je serijom 7:0 otišla na 27:20, a do odlaska na odmor tu je prednost i dodatno povećala.

U 13. minuti Makedonci su zaostajali samo tri poena, 27:24 da bi do poluvremena Zvezda serijom čak 22:3 praktički riješila pitanje pobjednika.

U drugom dijelu bilo je tek odrađivanje posla za domaćina koji je rutinski držao prednost i plovio prema pobjedi.

Predvodili su ga Marko Gudurić sa 16 poena te s po 13 Luka Mitrović (sedam skokova) i Milko Bjelica. Kod gostiju Xavier Thames ubacio je 17 poena, a Uroš Lučić 13.