Niti sjajni Stockton nije pomogao Cedeviti, Budućnost do pobjede na otvaranju nove sezone

Petar Jenjić • četvrtak, 29.09.2016.

Košarkaši Cedevite upisali su poraz na otvaranju ABA lige. Na domaćem ih je terenu nadigrala Budućnost rezultatom 70:80.

Utakmicom Cedevite i Budućnosti u Domu sportova započela je nova košarkaška sezona u regionalnoj ligi. Ove su dvije momčadi igrale i na turniru u Zadru prije četiri dana, a bolja je bila momčad Veljka Mršića. Međutim, ipak više boli poraz u prošloj sezoni ABA lige kada je Budućnost nadigrala Vitamine s čak 24 razlike.

Gosti su u Zagreb doputovali bez klasičnog playa, Suada Šehovića, Gordića i Reynoldsa. No, ni to nije pomoglo Cedeviti da dođe do pobjede. Jedinom večeras raspoloženom kod Cedevite, Davidu Stocktonu, nitko se nije uspio napadački pridružiti.

Luka Babić rekao je uoči utakmice: „Spremni smo na početka nove sezone i vjerujem da će se sav naš trud tijek priprema isplatiti. Već nam na početku u goste stiže Budućnost, jedan od klubova koji će se boriti za najviši plasman.Trener od nas želi da igramo što brže i agresivniju, prije svega u obrani. Momčad je super, kemija je jako dobra te su se svi odlično uklopili. Dat ćemo sve od sebe i očekivati pobjedu.“

Relativno miran početak utakmice prekinula je gostujuća serija od 9:0. Međutim imala je Cedevita na to spreman odgovor te sa nekoliko lijepih napadačkih akcija uzvratila sa 7:0 i izjednačila rezultat na semaforu.

Ono što se jednim dijelom i moglo očekivati, Cedevita je imala dosta problema sa šutem sa poludistance i trice, a najviše je poena postigla iz kontri i polukontri. Najviše je forsirao Scotty Hopson koji je promašio svih osam šuteva u prvom poluvremenu. Unatoč tome gosti iz Podgorice, predvođeni Marcusom Williamsom, nisu previše odmaknuli te su na poluvremenu imali dva poena prednosti (32:34).

Početak nastavka je obilježio David Stockton sa nekoliko jako dobrih obrambenih i napadačkih akcija te donio dotada najvećih sedam poena prednosti (48:41). Stečena razlika nije bila dugog vijeka pa se i u posljednjih deset minuta ušlo sa tri poena prednosti domaćina.

Katastrofalno je momčad Veljka Mršića odigrala posljednju četvrtinu. Na polovici igre ubacila je samo četiri poena, naspram 16 gostiju (60:70). Poeni Stocktona i Filipa Krušlina držali su domaćine u igri, no ispod pet poena zaostatka nisu uspjeli doći.

Nemanja Vranješ bio je najefikasniji kod Budućnosti sa 20 poena (2/3 za dva, 3/7 za tricu, slobodna bacanja 7/7), dok je Marcus Williams ubilježio double-double učinak od 12 koševa (2/8 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 2/3) i deset asistencija.

Jedini je dvocifren kod Cedevite bio David Stockton sa 26 poena (7/9 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 3/4).

Cedevitu već u ponedjeljak čeka još jedan vrlo težak ispit jer idu u goste kod Crvene Zvezde.