Branimir Korać • ponedjeljak, 05.12.2016.

Posljednji dvoboji 12. i drugog kola ABA lige odigrani su ovog ponedjeljka, a domaćini su stigli do uvjerljivih pobjeda...

Crvena zvezda zaključila je 12. kolo glatkom pobjedom protiv FMP-a s visokih 93:62. Potpuno izvjestan dvoboj bez imalo neizvjesnosti odlučen je vrlo brzo, a već do poluvremena Zvezda je imala nedostižnu prednost. Dejan Radonjić priuštio je odmor Stefanu Joviću, ravnomjerno je rasporedio minutažu na sve igrače, a rezultat nije trpio.

"Bilo nam je vrlo važno doći do pobjede i vratiti se u pobjednički ritam nakon poraza u Euroligi. Uspjeli smo, kontrolirali smo meč od početka do kraja i zasluženo pobijedili", ustvrdio je Marko Gudurić.

Zvezdu su predvodili Charles Jenkins sa 16 poena, Gudurić s 15 te Nemanja Dangubić s 12 poena, šest skokova i pet asistencija. Kod poraženih Dragan Apić upisao je 13 poena i pet skokova.

U Ljubljani je odigran zaostali dvoboj drugog kola u kojem je Union Olimpija u slovenskom derbiju ugostila Krku i visoko slavila sa 79:64. Bez Marka Lukovića Krka je bila lagan zalogaj za Ljubljančane koji su serijom 11:0 u trećoj dionici stvorili prednost i nisu dopustili Krki povratak.

Brandon Jefferson predvodio je domaćina s 19 poena (trica 5/9), a Mirko Mulalić dodao je 16 poena. Kod Krke po 12 poena ubacili su Matic Rebec (šest asistencija) i Ronald Curry.