Šibenik odnio pobjedu iz užarenog Sinja, niti sjajni Johnson nije pomogao Alkaru

Iz Sinja:Petar Jenjić • subota, 08.10.2016.

Odigrana je još jedna utakmica prvog kola nove sezone domaćeg prvenstva, a Šibenik je upisao veliku pobjedu na vrućem gostovanju u Sinju 81:89...

Nova košarkaška sezona otvorena je na fantastičan način, sjajnom utakmicom u Sinju u kojoj su gosti iz Šibenika došli do pobjede nad Alkarom. Energija se s tribina prenijela i na igrače, a već je u svom debiju miljenik publike postao Brandon Johnson.

Uoči susreta trener Alkara Damir Milačić je izjavio: „Svi oni koji prate hrvatsku košarku znaju da je Šibenik postao financijski jači te da je doveo vrlo kvalitetna pojačanja. Oni su favoriti, ali obzirom da se igra u Sinju vjerujem da ćemo im uspjeti pomrsiti račune“

Sjajno navijanje

Dupkom ispunjena dvorana u Sinju ponudila je očekivano još jedan košarkaški spektakl, koji je uz preko tisuću domaćih navijača uljepšalo i stotinjak Funcuta. Jednima i drugima kapa dolje za veliku energiju te fer i korektno navijanje.

Od uloge favorita nije bježao ni trener gostiju Vladimir Anzulović: „Jedino velikim zalaganjem možemo pokrpati rupe u igri koje još imamo. Ako damo sve od sebe mislim da ne bi trebalo biti problema. Znamo kakva nas atmosfera u Sinju očekuje.“

Gosti su preko Badžima i Halilovića bolje otvorili susret, no jako im je puno problema stvarao Johnson, koji je bio nezaustavljiv. Na njegove se poene nadovezao i Vrlika pa je prednost Alkara narasla na 11 razlike. Amerikanac je pogodio četiri trice iz isto toliko pokušaja, a do kraja je poluvremena ubacio 20 poena. Šibenik je do poluvremena stigao zaostatak te bio u egalu (41:40).

U nastavku su ga susreta uspjeli djelomično zaustaviti, no utakmica je i dalje bila u egalu. Anzulovićeva je momčad i vodila u nekoliko navrata.

Alkar je posljednje vodstvo imao kod rezultata 64:62, no gosti su se serijom 16:2 odvojili na dvocifrenu razliku te je uspjeli održati do samoga kraja susreta.

Najefikasniji je u redovima Šibenika bio Miralem Halilović sa 20 poena (7/11 za dva, slobodna bacanja 6/8) i osam skokova, dok je Ive Ivanov ubacio 16 koševa (7/12 za dva, slobodna bacanja 2/4).

Alkar je predvodio Brandon Johnson sa 30 poena uz šest asistencija (5/7 za dva, 5/9 za tricu, slobodna bacanja 5/9), a Josip Boban je dodao 15 koševa (3/7 za dva, 3/5 za tricu).

• Obrisan korisnik08.10.2016. u 22:54
    Svakakvih sam se izvještaja načita u svom životu, ali da u izvještaj s utakmice stavljaš izjave prije utakmice e to nisan! Zašto nema izvještaja iz Šibenika i Zaboka? to ćete sutra ili prikosutra?