Cedevita pala već na startu, Split slavio u Domu sportova

Branimir Korać • nedjelja, 09.10.2016.

Bliži se kraju prvo kolo A-1 lige košarkaša, a odmah na startu iznenadio je Split koji je u gostima svladao Cedevitu sa 76:69. Zaslužena pobjeda gostiju u susretu u kojem je presudio odličan ulazak gostiju u drugo poluvrijeme i preokret nakon zaostatka na odmoru. U ranije odigranom susretu Zagreb je svladao Škrljevo sa 82:78...

Nakon što je u subotu pregazila Zadar i upisala najvišu pobjedu u povijesti regionalne lige, Cedevita je sa svojom drugom momčadi uz nekoliko igrača koji su nastupili i protiv Zadra, upisala poraz od Splita na startu hrvatskog prvenstva.

Nije to bila tako skromna momčad Cedevite, predvodili su je Džanan Musa, Filip Krušlin, Toni Katić, Duje Dukan, trebao je i Karlo Žganec, no on je vrlo brzo napustio parket nakon što je zaradio udarac u glavu u sudaru s Lovrom Buljevićem i nije mogao nastaviti utakmicu.

Međutim i Split je u novu sezonu ušao s nekim dobro poznatim imenima - Dijan, Širko, Kedžo, Najev, Rančić, Subotić uz Kalajžića, Filipovića, Jukića, Kanaeta predstavljaju sasvim solidnu momčad na kojoj će mnogi polomiti zube kao što je to učinila Cedevita.

U prvom poluvremenu Cedevita je još rezultatski odrađivala posao kao što se nadala, imala je na poluvremenu vodstvo 43:36, ali u nastavku susreta situacija se promijenila.

Split je serijom 16:1 preuzeo vodstvo, pobjegao na osam razlike i razdoblje bez poena iz igre kod domaćina prekinuo je Vučić tricom u završnici treće dionice za smanjenje na 58:53.

Sedam minuta prije kraja susreta Cedevita je uspjela doći do poravnanja na 60:60, no Split je odgovorio novom serijom i odvajanjem koje je riješilo pitanje pobjednika i Cedevita više nije imala pravu priliku za drugo hvatanje priključka.

Kod Splita Mateo Kedžo ubacio je 14 poena, a Damir Rančić 13. Kod Cedevite Toni Katić upisao je 21 poen, a Džanan Musa 13 poena uz šest skokova.

Zagreb je stigao do pobjede protiv Škrljeva 82:78 odvajanjem tek u posljednjoj minuti susreta. Gosti su se dobro držali, ali u zadnjih 50 sekundi ostali su bez poena i otišli u poraz.

U domaćem sastavu Pavle Marčinković ubacio je 24 poena uz devet skokova, a Toni Vitali 20 poena uz sedam skokova. Kod poraženih Davor Konjević ubacio je 24 poena, a Antonio Boban 13 poena uz 13 skokova.