Veszprem zaustavljen u Poljskoj, RN Löwen u Bjelorusiji

Mihaela Bradovski • nedjelja, 09.10.2016.

Uz poraz PPD Zagreba u Švedskoj, odigrana su još tri susreta u skupinama A i B, pobjede su upisali Meškov Brest i PSG dok su neodlučeno odigrali Wisla i Veszprem...

Wisla Plock - Veszprem 28:28

Veszprem je upisao drugi remi sezone, a Wisla je stigla do prvog boda. I prije godinu dana u ovoj istoj dvorani međusobni dvoboj završen je neodlučeno, a tada je nakon tog remija došlo do promjene na klupi Mađara.

Ovaj dvoboj bio je neizvjestan svih 60 minuta, a Veszprem je propustio ogromnu priliku kada je četiri sekunde prije kraja propustio realizirati sedmerac. Pucao je Momir Ilić, ali Rodrigo Corrales brani njegov pokušaj i spašava bod domaćinu.

Taj posljednji sedmerac skrivio je Šime Ivić prekršajem nad Palmarssonom, za to je zaradio i isključenje, a Ilić je propustio pogoditi za pobjedu.

Ivić je bio najistaknutiji kod domaćina s osam golova iz 13 pokušaja, Tiago Rocha postigao je pet golova, a Lovro Mihić tri. Kod gostiju Aron Palmarsson zabio je osam golova, Renato Sulić sedam, a Marko Kopljar dva.

Kadetten Schaffhausen - PSG 25:35

Kadetten je jedina momčad u skupini koja nije osvojila bodove. Nakon što je prošlog tjedna odigrao vrlo dobro u Mađarskoj i stvorio dosta problema Veszpremu, Kadetten je suprotno tome odigrao slabije na svom parketu protiv PSG-a.

Ovdje je sve bilo riješeno u prvom poluvremenu koje je otišlo na stranu PSG-a s 19:8. Nakon toga domaćin je pokušavao smanjiti zaostatak, u drugom dijelu bio je najbliže na minus sedam, ali bolje od toga nije mogla i PSG visoko slavi.

"Vrlo teška utakmica za nas. Pokušat ćemo u sljedećim kolima doći do iznenađenja", najavio je Michal Szyba, a za to će Švicarcima trebati puno bolji nastup.

Kod PSG-a Uwe Gensheimer postigao je sedam golova, Jesper Nielsen pet, a Luka Stepančić četiri uz stopostotan učinak. Kod domaćina Szyba je zabio šest golova, a Manuel Liniger pet dok Nik Tominec nije bio među strijelcima.

Meškov Brest - RN Löwen 30:28

Iznenađenje je priredio Meškov Brest koji je na svom parketu bio bolji od Rhein-Neckar Löwena. Sjajno drugo poluvrijeme Kima Ekdala du Rietza koji je za 30 minuta postigao nevjerojatnih 11 golova, nije bilo dovoljno.

Bjelorusi su već u prvom poluvremenu naznačili da mogu do punog plijena, stigli su do plus pet prednosti na odmoru da bi gosti predvođeni Du Rietzom u drugom dijelu igrali bolje, ali nedovoljno za preokret.

"Borili smo se do kraja, nismo o njima razmišljali već smo igrali svoju igru. Sretan sam što smo uzeli dva boda protiv njemačkog prvaka", rekao je nakon susreta Pavel Atman.

Kod pobjednika Dainis Krištopans postigao je sedam golova, Rastko Stojković šest, a Ljubo Vukić jedan. Kod gostiju uz Du Rietza istaknuo se Andre Schmid sa šest golova.