Liga prvaka, skupina B, 3. kolo, 08.10.2016.
Kristianstad 29:22 RK Zagreb
RK Zagreb

Razočaranje u Švedskoj: PPD Zagreb odigrao lošu utakmicu i upisao visok poraz

Mihaela Bradovski • subota, 08.10.2016.

Još jedan loš nastup rukometaša PPD Zagreba koji su upisali i treći poraz u Ligi prvaka. Nakon Celja i Szegeda, svladao ih je i švedski Kristianstad što Zagreb drži na dnu skupine bez ijednog osvojenog boda...

U Švedskoj nitko nije očekivao lagan posao, ali očekivao se svakako bolji nastup Zagreba. Domaćin je do pobjede došao puno lakše od očekivanja, gosti su se u drugom dijelu potpuno raspali iako treba priznati da niti u prvih 30 minuta nisu izgledali briljantno.

Veliki broj pogrešaka, posebno u fazi napada i Zagreb je bio osuđen na poraz. Napad ponovno nije funkcionirao, još jednom je nedostajalo prave ideje i brzine u protoku lopte dok je s druge strane domaćin izgledao dosta bolje i zaslužio pobjedu.

Počelo je dosta tvrdo i nakon deset minuta igre na semaforu je stajao tek 2:1 za Kristianstad, a Zagreb je drugi pogodak na susretu postigao praktički na polovici prvog dijela.

Golovima Mandalinića i Horvata Zagreb je uspio doći do 5:5 i vratiti se u utakmicu, ali nakon toga dolazi do novog pada u igri, Šveđani rade seriju 5:0 i bježe na 10:5.

Do odlaska na odmor gosti su koliko-toliko konsolidirali igru, malo smanjili zaostatak i s minusom od tri gola otišli na odmor znajući da u drugom dijelu moraju igrati puno bolje.

I umjesto da gosti odmah na početku drugog poluvremena zaigraju agresivnije i uhvate priključak, dogodilo se suprotno, uz mučenje u napadu Zagreba, domaćin je napravio novo odvajanje i otišao na pet razlike.

To je bilo to, u 48. minuti Kristianstad je bio na vrlo visokih 23:16, imao je u završnici i plus osam te je nanio Zagrebu novi europski poraz.

Po četiri gola u gostujućem sastavu postigli su Zlatko Horvat i Stipe Mandalinić, a u domaćoj momčadi devet golova postigao je Albin Lagergren dok su po šest dodali Tim Sörensen i Jerry Tollberg.

U sljedećem kolu u Zagreb dolazi Meškov Brest protiv kojega Zagreb nema drugog izbora i mora pod svaku cijenu do dva boda.

• narada10808.10.2016. u 22:23
    zabrinjavajuće te predstave Mandalinića: eksplozivan u tri minute, a onda ga nema skoro 50 ostalih, te potroši puno lopti. Meni nije jasna ta varijanta u kojoj Horvat ne igra krilo.