Sjajni Ivić još jednom spašavao Kielce

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 10.10.2016.

Odigrani su posljednji susreti trećeg kola Lige prvaka rukometaša, a sve pobjede odnijeli su gosti i to Vardar u Sloveniji, Kiel u Danskoj te Kielce u Mađarskoj...

Celje - Vardar 26:32

Zanimljiv susret u Celju i na kraju pobjeda Vardara zahvaljujući dobrom drugom poluvremenu. Na odmoru je bilo 15:15, ali u nastavku su gosti podignuli razinu igre i otišli do pobjede.

Agresivnija obrana gostiju u kombinaciji s brojnim pogreškama Celja na startu drugog dijela, pomogli su Vardaru da se odvoji i stvori razliku. Poveli su gosti tako 25:19, Urban Lesjak dobrim obranama vratio je Celju nadu i domaćin je smanjio na 26:24 da bi u završnici ponovno napad domaćina zakazao i Vardar otišao do pobjede.

"Čestitke Vardaru i treneru Raulu na zasluženoj pobjedi. Htjeli smo igrati agresivno u obrani i mislim da smo ih iznenadili s tom obranom 5-1. U prvom poluvremenu igrali smo u skladu s mogućnostima, ali Vardar je ipak jača momčad od nas. Nismo mogli igrati svih 60 minuta u istom ritmu i Vardar je iskoristio naše pogreške te se odvojio", rekao je domaći trener Branko Tamše.

U pobjedničkom sastavu Mijajlo Marsenić postigao je šest golova, Timur Dibirov pet dok su Karačić i Cindrić zabili po tri gola, a Čupić dva. Kod domaćina po pet golova postigli su Vid Poteko i Žiga Mlakar.

Bjerringbro-Silkeborg - Kiel 25:28

I uz odmaranje Domagoja Duvnjaka Kiel je uspješno odradio posao na gostovanju u Danskoj kod Silkeborga. Nijemci su odnijeli pobjedu 28:25.

Impresionirani domaćin vrlo loše je ušao u utakmicu i gosti su brzo došli do visokih 12:4 da bi završnica poluvremena ipak pripala Dancima koji rade seriju 5:0 i vraćaju se u utakmicu.

U nastavku su gosti održavali prednost, a Silkeborg se najviše približio uoči posljednje minute kada je smanjio na 26:25 da bi Zeitz i Lacković ipak odveli Kiel na sigurnih 28:25.

Goste su predvodili Lukas Nilsson s osam, Nikola Bilyk sa sedam i Raul Santos s pet golova dok je Lacković dodao jedan. Kod domaćina po šest golova postigli su Joihan Hansen i Allan Espersen.

Szeged - Kielce 27:29

Filip Ivić nastavlja sa sjajnim nastupima u dresu Kielcea. Ponovno je igrao ključnu ulogu u pobjedi, Poljaci su bili na rubu poraza u Szegedu, ali Ivić ih je spasio.

U završnici je Szeged vodio s 27:26, no do kraja susreta hrvatski reprezentativac poskidao je sve pokušaje domaćina i Kielce je uspjelo doći do preokreta i pobjede. U prvom kolu bio je vratar kola, a i sada je potvrdio status pojačanja za Kielce.

"Frustrirajuće je ovako izgubiti utakmicu. Na kraju nismo imali niti sreće jer je Ivić sve poskidao. Moramo što prije zaboraviti ovaj meč i nastaviti naporno raditi", rekao je Denis Buntić.

Kod Kielcea uz Ivića istaknuli su se Karol Bielecki sa šest golova i Krzysztof Lijewski s pet. Manuel Štrlek dodao je tri. Kod domaćina Zsolt Balogh postigao je pet golova, Sandro Obranović četiri, Denis Buntić dva, a Alen Blažević jedan.