Liga prvaka, skupina A, 3. kolo, 05.10.2016.
Flensburg 27:28 Barcelona
Barcelona

Barcelona ostala stopostotna i nakon gostovanja kod Flensburga

Mihaela Bradovski • četvrtak, 06.10.2016.

Treće kolo Lige prvaka rukometaša donijelo je veliki dvoboj između Flensburga i Barcelone koji je okončan pobjedom Španjolaca 28:27. Sjajnu utakmicu kod gostiju odradili su Borko Ristovski i Wael Jallouz...

Flensburg je u novu sezonu Lige prvaka ušao s 99 domaćih pobjeda na kontu, imao je dvije prilike za 100. jubilarnu, ali obje prilike je propustio. Doduše, posao je bio iznimno težak, u prvom kolu ugostio je Veszprem, a u drugom Barcelonu.

I dok je s Mađarima na startu remizirao, Barcelona je odnijela pobjedu uz 16 obrana Borka Ristovskog. Makedonski vratar "imao je jedan od onih dana kada brani gotovo sve", rekao je nakon susreta Lasse Svan koji je limitiran na tri pogotka uz tri promašaja.

Ristovski je igrao ključnu ulogu u svim Barceloninim odvajanjima, a gosti su na poluvremenu imali vodstvo 13:11 i uz bolji ulazak u drugi dio, krenuli su prema pobjedi.

Povela je Barcelona s četiri gola razlike da bi nakon minute odmora s klupe Flensburga domaćin dobro reagirao i došao do poravnanja na 23:23.

Barcelona je imala odgovor, Ristovski je ponovno zaustavio domaćina i Barcelona je otišla na plus tri. Međutim ukazala se Flensburgu prilika u završnici, Andersson je dva puta zaustavio pokušaje Lazarova, ali oba puta Flensburg je gubio loptu u napadu, posljednji put Mogensen i Katalonci uzimaju pun plijen.

Uz raspoloženog Ristovskog koji je skupio 16 obrana, Wael Jallouz briljirao je s osam golova. Kod domaćina Holger Glandorf postigao je šest golova, Anders Eggert jedan manje, a Mattias Andersson imao je 15 obrana.