Šibenčani u teškoj krizi, sa Šubićevca bodove odnio Solin

Mihaela Bradovski • subota, 15.10.2016.

Tri susreta 11. kola Druge HNL odigrana su ove subote, a pobjede su upisali Solin i Dugopolje. Solin je iznenadio na gostovanju u Šibeniku gdje je bio bolji od domaćina...

Nogometaši Lučkog niti nakon 11 odigranih kola ne znaju za pobjedu. Ovaj put ugostili su Sesvete i imali su priliku za pobjedu, ali nisu je znali iskoristiti.

Tri puta tijekom susreta domaćin je vodio, strijelci su bili Baltić, Janjiš i Tolić, ali gosti su se jednako toliko puta vraćali golovima Štrkalja, Jurjevića te Meseca koji je zabio za konačnih 3:3 u 87. minuti.

Lučko se ovim bodom pomaknulo s posljednjeg mjesta na ljestvici, a Sesvećani su trećim uzastopnim remijem propustili priliku bodovno se izjednačiti s vodećim Rudešom.

Očekivanu domaću pobjedu ostvarilo je Dugopolje koje je ugostilo Imotski. Gosti su bili hendikepirani i igrali su od 22. minute bez isključenog Puljića što je domaćin iskoristio i uz dva pogotka Sačera odnio pobjedu.

Šibenčani su u sezonu ušli s visokim ambicijama i uvjereni u borbu za naslov prvaka, ali nakon 11. mjesta nalaze se u opasnoj zoni i bliže su ispadanju nego promociji.

U ovom kolu ugostili su Solin i umjesto očekivane pobjede, ubilježili su još jedan poraz. Presudio im je Jelavić u 47. minuti susreta.

U petak je na rasporedu bila prva utakmica kola u kojoj je Hrvatski dragovoljac s 2:0 nadigrao Novigrad.