Cibona se poigrala sa skromnim Makedoncima i prebacila stotku

Branimir Korać • subota, 15.10.2016.

U petom kolu u Domu Dražena Petrovića gostovao je Karpoš kojeg su Cibosi lakoćom svladali s visokih 102:79. Skromni gosti nisu imali šanse, a među rijetkim svijetlim točkama bili su hrvatski internacionalci Zoran Vrkić i Dominik Mavra...

Poprilično loše balansirana makedonska momčad nije imala nikakve šanse u Zagrebu. Karpoš je odigrao skromno, teško se nosio s Cibonom i ne čudi da je trenutno na dnu ljestvice gdje bi prema dosad prikazanom mogao ostati do kraja sezone.

Cibona je rutinski došla do pobjede, dobitak je buđenje Amerikanca Johnsona koji je imao vrlo loš početak karijere u Ciboni, no posljednje dvije utakmice odradio je bolje i pokazuje da može igrati. Dobro je minute iskoristio i Sulejmanović, Šakić i Žižić nisu bili na 30+ minuta i može se reći da su želje struke u ovom susretu ispunjene.

Od početka susreta bio je to dvoboj u kojem su Cibonini igrači imali priliku podizati samopouzdanje u napadu, osjetno kvalitetnija i smislenija Cibona lakoćom je punila koš gostiju i na poluvremenu imala je visoku prednost 57:41.

Nastavilo se u istom ritmu i u nastavku gdje je prednost i dalje rasla sve do najviših plus 25 koliko su domaćini u nekoliko navrata vodili. Karpoš se borio da izbjegne što teži poraz, ali nije uspio doći ispod minus 20 praktički u cijeloj zadnjoj četvrtini.

Ovaj dvoboj domaćin je iskoristio kao dobru pripremu za prvi europski ispit koji ga očekuje u Fibinoj Ligi prvaka protiv Tenerifa, definitivno puno teži dvoboj nego što je bio ovaj u regionalnoj ligi.

Protiv Karpoša Cibonu su predvodili Željko Šakić s 23 poena i sedam skokova, Elijah Johnson s 18 poena i šest asistencija te Marin Rozić s 15 poena i 11 skokova. Kod Karpoša Dragan Labović ubacio je 21 poen uz sedam skokova, Zoran Vrkić 17 poena uz sedam skokova, a Dominik Mavra 14 poena (4/5 trica).