Zadrani prekinuli seriju poraza domaćom pobjedom protiv MZT-a

Branimir Korać • nedjelja, 16.10.2016.

Još jedan susret s vrlo kratkom rotacijom u kojem su teret na svoja leđa preuzela tek šestorica igrača, ali ovaj put završen je povoljno po Zadrane. U Višnjiku gostovao je MZT koji je svladan sa 71:65...

Trener Matulović napokon je dobio jedno novo ime u rosteru, pravo nastupa u susretu protiv MZT-a imao je novopridošli Ivan Ramljak, ali u ovom susretu ipak nije mogao računati na Lovru Mazalina što je ostavilo rotaciju i dalje kratkom.

Unatoč tome Zadrani su na kraju slavili, odnijeli su pobjedu 71:65 iako su praktički odradili susret sa šestoricom igrača, nešto sitno odigrao je još Jurica dok je najviše na parketu bio upravo povratnik Ramljak koji je odmarao tek 13 sekundi.

Zadrani su dobro otvorili utakmicu, rano su stvorili prednost i održavali vodstvo sve do početka druge dionice kada je MZT uspio dostići zaostatak i poravnati na 25:25.

U završnici prvog poluvremena serijom poena Ramljaka i Vladovića, Zadar je ponovno odmaknuo na veću razliku i na odmor otišao s vodstvom 42:35.

Makedonci nisu odustajali, u trećoj dionici nastavili su hvatati zaostatak i krajem četvrtine uspjeli su napraviti preokret te povesti 52:50 neposredno uoči zadnjih deset minuta.

Tamo je domaćin odmah na početku stvorio prednost, odvojio se na 60:52 i do kraja utakmice bez problema je održavao prednost. Imali su Zadrani i plus 13, a MZT je tek na kraju ublažio poraz bez prave prijetnje za preokretom.

Kod Zadra istaknuli su se Ivan Marinković sa 17 poena i devet skokova, Ivan Ramljak s 13 poena i pet skokova te Mislav Brzoja s 12 poena i šest skokova. Kod gostiju Jure Lalić ubacio je 19 poena uz 12 skokova.