Gorica stigla do prve ovosezonske pobjede

Petar Jenjić • nedjelja, 16.10.2016.

U pretposljednjem susretu drugog kola domaćeg prvenstva Gorica je rezultatom 109:95 kod kuće nadigrala košarkaše Zaboka.

Danas je odigran tek jedan susret u najvišem rangu hrvatskog prvenstva. Gorica je slavila kod kuće protiv Zaboka te time došla do prve pobjede u novoj sezoni. Gosti i dalje ostaje bez pobjede.

Odlično prvo poluvrijeme Gorice na koje gosti nisu imali odgovora. Domaćini su nekoliko navrata vodili i 20 koševa razlike, no na odmor su otišli s upola manjom prednošću (58:48).

U nastavku se Zabok probudio te pretkraj treće dionice došao vrlo blizu, na samo tri poena zaostatka. Međutim, domaćini su se uspjeli othrvati napadima gostiju, u 34. su minuti ponovno otišli na dvocifrenu prednost te mirno priveli utakmice prema kraju.

Goričane je do pobjede predvodio sjajni Ljubo Prgomet sa 31 poenom (2/3 za dva, 5/9 za tricu, slobodna bacanja 12/16), dok je Marko Petrović dodao 18 koševa (4/8 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 4/4).

Marko Šarac bio je najefikasniji u redovima Zaboka sa 18 koševa (5/6 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 2/2), a pridružio mu se i Marin Zrnić sa 17 poena (6/12 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 2/2).

Kolo će sutra zaključiti Cedevita i Hermes Analitica.