Zanimljiv dvoboj na Gripama okončan pobjedom Splita

Iz Splita:Petar Jenjić • subota, 15.10.2016.

U novom susret drugog kola domaćeg prvenstva košarkaši su Splita bili bolji od Alkara rezultatom 85:74 te nakon pobjede nad Cedevitom upisali novo slavlje.

Nakon uspješno odrađenog prvog kola u Zagrebu protiv Cedevite, košarkaši su Splita željeli nastaviti u istom pobjedničkom ritmu.

U goste im je došao Alkar, koji je podsjetimo upisao poraz u prvom kolu kod kuće od Šibenika. Problem je stvorila i ozljeda Brandona Johnsona koji čitav tjedan nije trenirao te je bilo pitanje hoće li danas uopće nastupati.

Kao što to i obično bude susret Splita i Alkara pobudio je dosta zanimanja košarkaške publike iz oba grada. U lijepo ispunjenoj dvorani na Gripama, uz kamere nacionalne televizije, bolji su bili domaćini, čija je neupitno veća kvaliteta došla do izražaja. Sinjani su se dobro držali do sredine nastavka kada Split preuzima vodstvo te ga ne ispušta do samog kraja utakmice.

Gosti su nešto bolje odigrali prvih uvodne minute. Od samog su početka bili u minimalnoj prednosti, no Split je održavao rezultatski priključak. Krađom Gaurine i ubačajem dvaju slobodnih bacanja, Sinjani su prvu dionicu zaključili s dva poena prednosti (15:17).

400

400. nastup u dresu Splita odigrao je kapetan Srđan Subotić te je uoči utakmice dobio prigodni dres s brojem 400.

Nastavak je ponudio sličnu košarku, a u 13. su minuti domaćini ubačajem Matea Kedže prvi puta prešli u vodstvo. Ubrzo su došli i do najvećih pet poena prednosti (27:22), no Alkar uzvraća serijom 12:2 na krilima navijača. Međutim, kao i u prvoj dionici domaćini su se do kraja poluvremena vratili u egal.

Žuti su bolje otvorili nastavak, predvođeni Tonijem Dijanom. Gosti su se dosta mučili s obrambenim skokom, a nakon tri minute igre u nastavku i ubačajem upravo Dijana nakon kontre, Split se ponovno vraća na pet poena prednost pa je Damir Milačić prisiljen zvati minutu odmora.

Momčad Ivice Skelina igrala je odlično i sve češće prisiljavala Sinjane na pogreške. U dva su navrata imali devet koševa prednosti. Sjajnim zakucavanjem Kristiana Vučića zaključena je treća dionica sa lijepom Splitovom prednošću (64:57).

Dva polaganja Gorana Filipovića donijeli su Splićanima 12 poena prednosti, no gosti vrlo brzo uzvraćaju dobrom rolom te serijom 7:0 vraćaju rezultatsku neizvjesnost. Mogli su gosti doći i bliže, no Paško Vrlika je promašio otvorenu tricu, gosti uzvratili s novim poenima i prednost održavali do kraja utakmice.

Splićane je do pobjede predvodio Mateo Kedžo sa 18 poena uz sedam skokova, dok je Goran Filipović dodao 19 uz pet asistencija.

Goste je predvodio Brandon Johnson s 23 poena, dok je Nikola Gaurina ubacio 13 koševa.