Osijek slavi pobjedu nad Cibonom, Brokeri nadigrali Vukove na startu drugog kola

Petar Jenjić • utorak, 11.10.2016.

Košarkaši Vrijednosnica Osijek slavili su kod kuće protiv Cibone rezultatom 78:71 te nakon slavlja protiv Zaboka upisali i drugu pobjedu ove sezone u domaćem prvenstvu.

Nakon teške pobjede u gostima kod MZT-a, pred košarkašima je Cibone bio drugi susret u domaćem prvenstvu, a ovoga su puta išli u goste kod Vrijednosnica Osijek. Poštedu su dobili Žižić, Šakić, Rozić, Joksimović te ozlijeđeni Šiško, dok su ostali bili u rosteru.

Osječani su prvi susret u A-1 ligi odigrali u Bedekovčini te u vrlo napetom i zanimljivom dvoboju svladali Zabok.

Od samog su otvaranja susreta domaćini igrali bolje te bili u prednosti. Prvu su četvrtinu zakucavanjem Vukovića zaključili sa okruglih deset razlike viška (27:17).

Brokeri su nastavili gdje su stali, a Cibona nije imala odgovora na raspoložene domaćine. U jednom su se trenutku spustili na pet poena zaostatka, no domaćini su prednost vrlo brzo vratili na dvocifrenu.

Cibona se krajem treće dionice probudila te serijom 15:0 privremeno okrenula rezultat u svoju korist. Osječane su ostavili na sedam minuta bez postignutog poena.

U završne se dvije minute ušlo s minimalnim vodstvom domaćina, koji su ubačajima Robinsona i Vukovića otišli na pet poena prednosti, 30 sekundi prije kraja utakmice. S druge je strane Marić promašio tricu u pokušaju da održi nadu Ciboni, a pobjedu je Vrijednosnica potvrdio Mustapić s linije slobodnih bacanja.

Domaćine je do pobjede predvodio Jalen Robinson sa 18 poena (6/8 iz igre, slobodna bacanja 4/4) i sedam skokova, dok je Jakov Mustapić ubacio 14 koševa (4/10 iz igre, slobodna bacanja 3/4) te skupio šest skokova.

U redovima su Cibone po 15 poena ubacili Emir Sulejmanović (6/10 iz igre, slobodna bacanja 3/3) i Nik Slavica (6/11 iz igre, slobodna bacanja 2/5) uz sedam skokova.

• Obrisan korisnik12.10.2016. u 14:54
    Naravno da ima...ja to govorim godinama. ABA liga nam upropaštava manje centre (poput osijeka i rijeke).Da naši klubovi igraju samo A-1 ligu, koja bi imala 10 klubova i 4-kružni sistem, vrlo brzo bi se podigla kvaliteta klubova (mislim na sadašnje A-1 ligaše koji NE igraju ABA ligu) i vrlo brzo bi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.10.2016. u 09:04
    Čestitke Osijeku na pobjedi! A u ciboni neka se zamisle koje su polu-igrače doveli ovog ljeta.