Zadar u Višnjiku bolji od Šibenika, navijači poslali poruku čelnicima kluba

Branimir Korać • petak, 14.10.2016.

Najavljeni prosvjed navijača i simpatizera Zadra na Narodnom trgu održan je, a nakon njega okupljeni su se zaputili u Višnjik gdje je Zadar ugostio šibenske rivale. Susret je okončan pobjedom domaćina 80:76...

Nekoliko stotina okupljenih navijača na Narodnom trgu na najavljenom prosvjedu, pokazali su gradskim i klupskim čelnicima što misle o radu uprave kluba. Tražile su se promjene i ostavke, a nakon završetka prosvjeda okupljeni su otišli podržati Zadar u dvoboju protiv GKK Šibenika.

Bilo je jasno da Zadrane ne očekuje lagan posao, rotacija je i dalje skromna i kratka, a Šibenik je dovođenjem niza igrača potvrdio kako ulazi u sezonu s visokim ambicijama.

U konačnici Zadar je ipak bio bolji, slavio je 80:76 u susretu u kojem je imao kontrolu nad rezultatom praktički svih 40 minuta, ali nije se uspio potpuno odvojiti i slomiti otpor gostiju.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj borbi u kojoj su gosti uspjeli u jednom trenutku doći do plus pet, ali Zadar je odgovorio serijom 13:0 i riješio prvo poluvrijeme u svoju korist s 39:31.

Siriščević i Halilović približili su Šibenčane vrlo brzo u drugom dijelu na 40:38, ali bliže od toga nisu došli. Ponovno su se Zadrani odvojili.

Manje od tri minute do kraja susreta bilo je 70:68 za Zadar, Vladović nije zabio, ali važan skok u napadu uhvatio je Brzoja nakon čega više nije bilo prave šanse za goste.

Kod Zadra Jakov Vladović ubacio je 18 poena (4/12 iz igre), Lovro Mazalin 15 poena (2/14 iz igre) uz deset skokova, a Boris Barać 13 poena (5/11) uz devet skokova.

U gostujućem sastavu po 18 poena upisali su nekadašnji kapetan Zadra Ive Ivanov (7/16, 15 skokova) i Ivan Siriščević (5/9 za tricu).